Istnieje kilka potencjalnych efektów ubocznych po powiększeniu ust. Należą do nich siniaki, owrzodzenia i obrzęki. Są one jednak rzadkie i zazwyczaj można je leczyć. W razie obaw należy zapytać lekarza o przyjmowane leki, takie jak paracetamol czy ibuprofen.

Zasinienie

Jednym z efektów ubocznych powiększania ust jest zasinienie. Może ono wystąpić do czterech dni po zabiegu i może trwać do dwóch tygodni. W tym czasie pacjent powinien zachować ostrożność i unikać nadmiernego ciepła. Pomocne może być również przyjmowanie suplementu z arniki. Arnika jest lekiem ziołowym, który może pomóc zmniejszyć ból i obrzęk po zabiegu. Najlepiej jest skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia przed przyjęciem tego leku. Wreszcie, pacjenci powinni unikać ćwiczeń przez 24 do 48 godzin po zabiegu. Pomoże to zmniejszyć obrzęk i zmniejszyć ryzyko powstawania siniaków.

Główną przyczyną powstawania siniaków po wypełniaczu ust jest uraz tkanki. Organizm naturalnie reaguje na uraz wysyłając w to miejsce komórki lecznicze – sekcja ta pochodzi od autora strony spokokatolik.pl. Ten stan zapalny powoduje zasinienie. Ponieważ jednak usta są bardzo naczyniowe i mają tak wiele naczyń krwionośnych, zasinienie jest uważane za efekt uboczny i nie stanowi bezpośredniego powodu do niepokoju.

Obrzęk

Jeśli zdecydowałaś się na wypełnienie ust, możesz zauważyć obrzęk i zasinienie wokół miejsca wstrzyknięcia. Jeśli zauważysz ból lub zasinienie, zadzwoń do swojego lekarza i poproś o sprawdzenie tego miejsca. Może upłynąć od czterech do dwóch tygodni, zanim obrzęk i zasinienie ustąpią.

Po wypełnieniu ust można spodziewać się lekkiego seplenienia i pewnego dyskomfortu przy jedzeniu i piciu. Jednak po dwóch tygodniach opuchlizna zejdzie i usta wrócą do normy. W pierwszym tygodniu po zabiegu należy unikać intensywnych ćwiczeń i odpoczywać przez co najmniej tydzień.

Zimnica

Jeśli rozważasz powiększenie ust, powinnaś być świadoma, że możesz być narażona na ryzyko wystąpienia zimnicy. Ważne jest, aby omówić ten potencjalny efekt uboczny ze swoim lekarzem medycyny estetycznej. Powiększanie ust jest zabiegiem chirurgicznym, który może powodować urazy. Z tego powodu należy rozważyć przyjęcie leków przeciwwirusowych przed zabiegiem.

Chociaż zimne owrzodzenia po powiększeniu ust są rzadkie, zdarzają się. W rzeczywistości u mniej niż 2% pacjentów poddanych zabiegowi powiększania ust pojawiają się zimne owrzodzenia. Ważne jest jednak, aby porozmawiać z lekarzem przed zabiegiem i być przygotowanym na leki antywirusowe w razie pojawienia się kolejnych ognisk choroby. Lek na przeziębienie można kupić bez recepty lub przepisać przez chirurga kosmetycznego.

Reakcje na implanty

Reakcje na implanty jako skutki uboczne powiększania ust występują stosunkowo rzadko i najczęściej są łagodne. Mogą one obejmować obrzęk, zasinienie lub rumień. Pacjenci powinni unikać energicznej aktywności przez tydzień lub dłużej po zabiegu powiększania ust. U niektórych pacjentów siniaki lub blizny utrzymują się nawet przez trzy miesiące.

Oprócz siniaków, pacjenci mogą doświadczyć reakcji alergicznej na materiały używane do powiększania ust. W rzadkich przypadkach reakcji alergicznej, może ona objawiać się zaczerwienieniem, obrzękiem lub swędzeniem. Poważna reakcja może zagrażać życiu i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Jeśli rozważasz powiększenie ust, porozmawiaj z chirurgiem plastycznym, aby dowiedzieć się więcej o ryzyku i potencjalnych skutkach ubocznych.

Leki przeciwzakrzepowe

Leki przeciwzakrzepowe są przepisywane w celu zapobiegania zakrzepom krwi i zapobiegania stanom zagrażającym życiu. Mogą one obejmować dabigatran, apiksaban, edoksaban i betaksaban. Niektóre leki przeciwzakrzepowe są przepisywane do konkretnych celów i mogą mieć skutki uboczne, w tym krwawienie, krwawienie wewnętrzne i siniaki. Pacjenci przyjmujący te leki mogą być narażeni na zwiększone ryzyko krwawienia wewnętrznego i powinni omówić ryzyko i korzyści ze swoim dostawcą opieki zdrowotnej.

Wiele osób przyjmuje leki przeciwzakrzepowe w ramach swojej codziennej rutyny, aby zapobiegać lub leczyć choroby związane z zakrzepami. Chociaż leki te mogą ratować życie, mogą również przedłużać proces krwawienia. Z tego powodu ważne jest, aby przed poddaniem się zabiegowi powiększania ust omówić z lekarzem ryzyko i korzyści wynikające ze stosowania antykoagulantów.

Unikanie forsownych ćwiczeń

Jeśli poddałaś się zabiegowi powiększania ust, musisz unikać forsownej aktywności fizycznej przez co najmniej 24 godziny po zabiegu. Zabieg polega na wstrzyknięciu wypełniaczy skórnych, które zawierają kwas hialuronowy, naturalną substancję na bazie cukru. Substancja ta przyciąga i zatrzymuje wodę, dzięki czemu usta wyglądają na pełniejsze. W tym czasie należy unikać intensywnych ćwiczeń i spożywania kofeiny, które mogą odwodnić usta. Chociaż umiarkowane ilości kofeiny nie są szkodliwe po zabiegu powiększania ust, unikanie nadmiernego spożycia może utrudnić proces gojenia.

Należy również unikać spożywania alkoholu przez 24 godziny po zabiegu powiększania ust. Jest to konieczne, aby uniknąć obrzęku, zasinienia i infekcji. Należy również unikać forsownych ćwiczeń lub aktywności fizycznej, która powoduje nadmierne pocenie się, ponieważ może to zwiększyć tętno i ciśnienie krwi. Może to również podrażnić miejsce wstrzyknięcia, co spowoduje gorsze zasinienie i obrzęk.

Podobne tematy