Pierwszego dnia po zabiegu powiększania ust, ważne jest, aby unikać całowania z powietrza lub jakiejkolwiek czynności, która wywiera nacisk na nowo wzmocnione usta. Nie należy również spożywać żadnych pokarmów, które mogą spowodować zasinienie, a także unikać twardych pokarmów, które mogą uszkodzić usta. Po ustąpieniu obrzęku można powrócić do normalnych czynności.

Prezentujemy Państwu artykuł stworzony w harmonijnej współpracy z centrumstomatologi.pl

Pocałunek w powietrzu

Jeśli mieli Państwo powiększane usta, powinni Państwo unikać pocałunków w powietrzu przez tydzień lub dwa po zabiegu. Wypełniacz będzie różnie reagował na różne ciśnienia atmosferyczne. Sam wypełniacz przyciąga wodę z ciała, więc gdy napotka ciśnienie powietrza inne niż w samolocie, może wywołać niepożądane efekty. Przed skorzystaniem z pocałunku powietrznego należy poczekać, aż ustąpi obrzęk.

Aby dowiedzieć się, kiedy można bezpiecznie całować się po zabiegu powiększania ust, należy zapytać swojego świadczeniodawcę. Dotykanie ust po zabiegu może być dziwne, jednak będą one bardziej miękkie niż wcześniej. Ponadto, Twoje usta mogą czuć się nierówne, ale te nieprawidłowości są tymczasowe i znikną z czasem. Jeśli martwisz się o wpływ pocałunku powietrznego na swój wygląd, nie martw się. Twój partner nie będzie w stanie stwierdzić różnicy.

Po zabiegu powiększania ust nie powinnaś się całować przez pierwsze 24 godziny. Dzieje się tak dlatego, że przez otwory powstałe podczas zabiegu będą przedostawać się bakterie. Ponadto należy odczekać co najmniej dwa dni, zanim rozpocznie się intensywne całowanie po zabiegu.

Unikanie trudnych do zjedzenia pokarmów

Jeśli właśnie miałeś powiększanie ust, ważne jest, aby unikać pewnych rodzajów żywności. Niektóre pokarmy powodują zasinienie i powodują obrzęk warg, a inne mogą wywołać infekcję. Najlepiej unikać tych pokarmów przez kilka dni po zabiegu.

Należy również unikać czynności, które mogą powodować obrzęk, takich jak forsowne ćwiczenia, słone potrawy lub zbyt dużo słońca. Jest to spowodowane tym, że usta są bardzo naczyniowe i mają tendencję do łatwego powstawania siniaków. Używanie ciemnej szminki pomoże ukryć ewentualne siniaki. Również zastosowanie lasera impulsowego może pomóc w rozbiciu siniaków.

Po zabiegu powiększania ust należy unikać pocierania ust i nakładania makijażu. Należy również unikać stosowania okładów z lodu w celu zmniejszenia obrzęku. Ponadto należy unikać palenia papierosów i picia alkoholu, które mogą podrażnić nowe usta. Wreszcie, należy unikać opalania lub gorących kąpieli po zabiegu.

Unikanie wywierania nacisku na usta

Następnego dnia po zabiegu powiększania ust należy unikać wywierania nacisku na usta. Staraj się unikać uciskania warg rękami lub ustami. Należy również unikać spania na twarzy. Powinnaś również pić dużo wody. Jeśli obawiasz się opuchlizny, możesz przyłożyć do ust okład z lodu. Postaraj się zawinąć okład z lodu w cienką szmatkę, aby zapobiec przyklejaniu się go do warg. Nie pal również ani nie pij alkoholu tuż po zabiegu. Może to zwiększyć ryzyko infekcji.

Po zabiegu powiększania ust należy unikać całowania i masowania warg. Może to prowadzić do obrzęku i infekcji. Ważne jest również, aby unikać gorących pryszniców lub energicznych ćwiczeń. Po zabiegu usta mogą być zdrętwiałe od leków znieczulających. Lek ten zniknie w ciągu kilku godzin.

Po zabiegu powiększania ust należy pamiętać, aby przez pierwsze 48 godzin nie naciskać mocno na usta. To normalne, że usta są trochę obolałe i wrażliwe. Przyłożenie lodu do ust może zminimalizować zaczerwienienie i obrzęk. Możesz uniknąć twardych pocałunków przez kilka dni, ale powinieneś unikać tego przez co najmniej 48 godzin. Należy również unikać picia ze słomki, aby nie wywierać nacisku na usta.

Siniaki

Po zabiegu powiększania ust prawdopodobnie przez kilka dni będą Państwo odczuwać pewne zasinienia i obrzęki. Proces gojenia można przyspieszyć przykładając lód do miejsca, w którym wystąpiło zasinienie. Lód zwęża naczynia krwionośne i zmniejsza transport mediatorów zapalnych, co zmniejsza obrzęk i zasinienie.

Siniaki są powszechne po zabiegu powiększania ust, ponieważ igła nakłuwa naczynia krwionośne wargi. Nie jest to jednak powód do niepokoju, gdyż jest to naturalna reakcja na uraz. Twój organizm wyśle w to miejsce komórki lecznicze, które w naturalny sposób zajmą się zasinieniem. Zwykle zniknięcie zasinienia trwa od pięciu do siedmiu dni.

Jeśli jesteś zaniepokojony ilością siniaków po powiększeniu ust, powinieneś skonsultować się z lekarzem, aby określić dokładną ilość. Lekarz będzie mógł doradzić, jak zmniejszyć ryzyko wystąpienia siniaków. Możesz również zastosować krem z arniki, aby złagodzić ten obszar. Stosowanie kremu po powiększeniu ust może również zmniejszyć obrzęk i tkliwość. Należy również unikać pokarmów o dużej zawartości sodu. Ponadto należy unikać zbyt energicznego pocierania ust, aby zminimalizować obrzęk.

Wrażliwość

Po zabiegu powiększania ust może wystąpić pewna bolesność i zasinienie. Ważne jest, aby przez dwa do czterech dni unikać intensywnej aktywności. Podwyższone tętno może bowiem nasilić obrzęk i zasinienie. Ponadto, należy unikać latania przez co najmniej tydzień.

Zabieg trwa zazwyczaj od piętnastu do trzydziestu minut. Może się nieco wydłużyć, jeśli zabiegowi poddawane są inne części twarzy. Cała procedura powinna być zakończona w mniej niż godzinę. Podczas konsultacji po zabiegu można zobaczyć, jak wyglądają usta. Choć mogą one wyglądać na większe niż zwykle, obrzęk ten powinien ustąpić w ciągu kilku dni.

Przed zabiegiem istotne jest, abyś miała jasne wyobrażenie o tym, jak chcesz, aby Twoje usta wyglądały. Lekarz powinien być w stanie pomóc w wyborze najlepszego kształtu i rozmiaru dla pożądanego efektu. Należy również poinformować lekarza o wszelkich alergiach lub przyjmowanych lekach.

Po zabiegu powiększania ust, usta będą prawdopodobnie wrażliwe na dotyk. Mogą one również puchnąć i sinić. Ważne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Opuchlizna ustępuje zazwyczaj w ciągu dnia lub dwóch, ale u niektórych pacjentów mogą wystąpić nierówności lub grudki wokół ust przez okres do dwóch tygodni.

Infekcja

Istnieje szereg możliwych komplikacji związanych z powiększaniem ust. Możliwe są infekcje, które mogą naśladować obrzęk i ból występujące podczas normalnej procedury po zabiegu. Pierwsze oznaki infekcji są zwykle zauważalne w ciągu dwóch do 24 godzin po zabiegu. Wczesne oznaki to zaczerwienienie, ból i obrzęk. Zakażenie zwykle przekształca się w ropień między szóstym a czternastym dniem.

Actinomyces jest gram-dodatnią, nie tworzącą zarodników bakterią, która powszechnie występuje w biofilmach gardła i jamy ustnej. Gdy zaburzy te struktury, może wywołać ropień, przewlekłe zakażenie ropne lub martwicę skórną.

Zakażenie po zabiegu augmentacji ust jest rzadkim powikłaniem. Ryzyko jest niskie w przypadku hialuronowych wypełniaczy skórnych, ale wyższe w przypadku nowszych wypełniaczy. Zakażenie jest zwykle zakażeniem miejscowym, które leczy się antybiotykami. Sterylizacja skóry jest niezbędna, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Przed wstrzyknięciem jakichkolwiek wypełniaczy skórnych obowiązkowe jest oczyszczenie skóry za pomocą 2-4% roztworów chlorheksydyny lub 70% alkoholu izopropylowego.

Duration

Normalnym zjawiskiem jest odczuwanie pewnej bolesności po zabiegu powiększania ust. Niektórzy decydują się odczekać kilka dni przed całowaniem. Jest to całkowicie dopuszczalne, ale ważne jest, aby powstrzymać się od całowania przez co najmniej dwa dni. Ma to na celu umożliwienie nowym ustom osiadanie i wchłonięcie wypełniacza.

Przez kilka pierwszych dni po zabiegu należy unikać całowania i masowania ust. Należy delikatnie myć twarz i nie pocierać tego miejsca. Zbyt mocne pocieranie może spowodować obrzęk miejsca wstrzyknięcia. Należy również unikać częstego dotykania ust w tym czasie, a także nie należy ocierać ich o poduszkę.

Czas trwania całowania po powiększeniu ust różni się w zależności od rodzaju użytego wypełniacza. Wypełniacze kwasu hialuronowego zazwyczaj utrzymują się od trzech do sześciu miesięcy, chociaż będzie to zależało od grubości Twojej skóry, objętości użytego wypełniacza i innych czynników. Po zabiegu możesz się całować, ale powinnaś odczekać co najmniej 2 godziny zanim to zrobisz. Upewnij się, że okolica jest zdrętwiała, ponieważ całowanie może wywołać ból lub podrażnienie.

Po zabiegu powiększania ust, Twoje usta będą odczuwać tkliwość i ból. Przez kilka dni usta będą puchnąć i sinieć, ale całowanie można wznowić po ustąpieniu obrzęku.

Podobne tematy