Zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, nazywany też wampirzym liftingiem, jest rewolucyjną, bezpieczną i minimalnie inwazyjną alternatywą dla chirurgicznych zabiegów odmładzających. Jego działanie opiera się na miejscowej regeneracji komórek skóry. Efekty zabiegu osoczem bogatopłytkowym wzmacniają się z tygodnia na tydzień i powodują długotrwałe odmłodzenie twarzy. Wyjaśniamy, na czym dokładnie polega ten zabieg.

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (PRP, ang. Platelet Rich Plasma) jest zabiegiem w pełni naturalnym, ponieważ nie wiąże się z wprowadzaniem żadnych sztucznych substancji do organizmu. Preparatem używanym do zabiegu jest własne osocze pacjenta, które pozyskuje się podczas prostego pobrania krwi z ramienia. PRP jest od wielu lat stosowany w ortopedii w celu wspomagania gojenia urazów stawów. W medycynie estetycznej służy do regeneracji i odmładzania skóry, a także wspomagania wzrostu włosów. Krew jest bogata w płytki krwi, hormony wzrostu i kilka innych składników, takich jak cytokiny i inne czynniki bioaktywne, które naprawiają różnego rodzaju uszkodzenia tkankowe. Osocze bogatopłytkowe intensywnie stymuluje komórki skóry do odnowy, dzięki czemu skutecznie zwalcza wiele problemów skórnych. Pobudza też produkcję kolagenu, który odpowiedzialny jest za jędrność i gładkość skóry.

Procedura rozpoczyna się od pobrania krwi z ramienia, która następnie jest wirowana w specjalnej wirówce przez kilkanaście minut. W tym czasie lekarz może zastosować znieczulenie miejscowe, jeśli obawiasz się dyskomfortu podczas iniekcji. Wirówka oddziela czerwone krwinki od osocza bogatego w płytki krwi. Powstaje półprzezroczysta substancja, którą wstrzykuje się w skórę. Lekarz wprowadza osocze bogatopłytkowe w problematyczne obszary przy pomocy cienkiej igły. Procedura trwa około godziny. Polecany przez lekarzy z Kliniki Miracki w Katowicach zabieg odmładzania skóry HD PRP Angel System to terapia intensywna, która daje satysfakcjonujące efekty już po jednym zabiegu i nie wymaga powtórzeń. Specjaliści zalecają jednak wykonywanie mezoterapii osoczem bogatopłytkowym raz-dwa razy do roku, aby utrzymać pozytywne efekty i skutecznie opóźnić proces starzenia się skóry. Inne zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego mogą wymagać większej częstotliwości.

Zalety mezoterapii osoczem bogatopłytkowym

Głównym celem mezoterapii osoczem bogatopłytkowym jest pobudzanie komórek skóry do odnowy. Metoda ta może być stosowana do odmładzania dowolnej części twarzy w celu:

  • zwiększenia elastyczności skóry,
  • napięcia i liftingu skóry,
  • redukcji blizn potrądzikowych, uszkodzeń słonecznych i przebarwień,
  • rozjaśnienia poszarzałej cery,
  • zmniejszenia objawów trądziku różowatego,
  • pobudzenia produkcji kolagenu w głębszych warstwach skóry,
  • redukcji cieni pod oczami.

Kiedy pojawiają się efekty mezoterapii osoczem i jak długo trwają?

Osocze bogatopłytkowe celuje w głębokie warstwy skóry, dzięki czemu jego efekty utrzymują się przez długi czas. Dzięki temu, że PRP oddziałuje na mechanizmy regeneracyjne skóry, rezultaty terapii są bardzo naturalne. Efekty zastosowania osocza bogatopłytkowego na twarz widoczne są już po około 2-3 tygodniach. Skóra najpierw staje się jędrniejsza, jaśniejsza i bardziej promienna. Wyniki te wzmacniają się w ciągu około 3 miesięcy, ponieważ tyle trwają zapoczątkowane w skórze procesy naprawcze. Ostatecznie można zauważyć wyraźne wygładzenie zmarszczek i odmłodzenie twarzy.

W razie innych pytań dotyczących zabiegów z osoczem bogatopłytkowym zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.Podobne tematy