Po powiększeniu ust należy podjąć kilka środków ostrożności, aby zminimalizować opuchliznę. Po pierwsze, trzymaj okłady z lodu na ustach. Można to robić przez pięć do dziesięciu minut na raz. Ponadto, należy unikać ekstremalnego ciepła. Nie należy ćwiczyć tuż po zabiegu.

Środki ostrożności, które należy podjąć w celu zmniejszenia obrzęku po zabiegu powiększania ust

Po przeprowadzeniu operacji powiększania ust, ważne jest, aby przestrzegać kilku pooperacyjnych środków ostrożności, aby zminimalizować obrzęk i potencjalne ryzyko infekcji. Jednym z nich jest unikanie zimna lub lodu przez kilka dni po zabiegu. Chociaż zimno zmniejszy obrzęk, może również spowodować odmrożenie i oparzenie zimnem. Innym ważnym środkiem ostrożności jest spanie z podniesioną głową. Zminimalizuje to przepływ krwi i pozwoli grawitacji wykonać swoją pracę w celu zmniejszenia obrzęku.

Po zabiegu powiększania ust otrzymasz instrukcje, jak o siebie dbać. Instrukcje te mogą się różnić w zależności od kliniki, ale wspólne wytyczne obejmują pozostawanie nawodnionym i unikanie alkoholu przez 24 godziny. Przez pierwsze dwa dni po zabiegu należy również unikać ciężkich ćwiczeń i intensywnej aktywności – słowa te są produktem ekspertów strony Piękna Ty. Można również użyć błyszczyka aquaphor, aby złagodzić ten obszar. Należy również unikać palenia i picia przez słomkę. Picie dużej ilości wody i zdrowa dieta są również ważne w tym czasie.

Stosowanie arniki w celu zmniejszenia obrzęku

Można zminimalizować obrzęk i zasinienie po zabiegu powiększania ust, przyjmując ziołowy suplement diety zawierający arnikę. Arnika jest ziołem przeciwzapalnym, które może być przyjmowane doustnie lub miejscowo. Może zmniejszyć obrzęk i zasinienie oraz przyspieszyć proces gojenia. Dr Tina Alster, dermatolog w Waszyngtonie, zaleca przyjmowanie tabletek Arnika Forte lub plastrów arnikowych OcuMend przez tydzień. Należy również dbać o nawilżenie ust. Aquaphor lub Vaseline mogą pomóc w zamknięciu wilgoci.

Oprócz właściwości przeciwzapalnych, Arnica Montana działa również w celu zwiększenia przepływu krwi przez naczynia włosowate. Zmniejsza to obrzęk i łagodzi nacisk na zakończenia nerwowe. Ponadto pomaga stymulować białe krwinki do rozbijania materiału uwięzionego w stłuczonych tkankach. Zawiera również witaminę K i C, które są ważne w zmniejszaniu obrzęków i siniaków. Zawiera również hesperydynę, związek, który poprawia mikrokrążenie w skórze właściwej.

Unikanie wysokich temperatur

Jedną z najważniejszych wskazówek po zabiegu powiększania ust jest unikanie wysokich temperatur. Wysokie temperatury są potencjalną przyczyną obrzęku i należy ich unikać przez 48 godzin po zabiegu. Należy również unikać podnoszenia ciężarów i ćwiczeń, ponieważ czynności te mogą powodować zwiększenie obrzęku. Należy również unikać picia alkoholu i palenia papierosów przez co najmniej jeden dzień. Oba te czynniki mogą nasilić obrzęk i doprowadzić do infekcji. Dodatkowo, należy unikać noszenia makijażu przez co najmniej 24 godziny po zabiegu powiększania ust.

Należy również unikać palenia papierosów i biernego palenia. Należy również pić dużo wody i jeść zdrową żywność, aby przyspieszyć proces gojenia. Witaminy i minerały zawarte w tych pokarmach pomogą Twoim ustom szybciej się zregenerować. Kolejną ważną wskazówką po zabiegu powiększania ust jest unikanie ekstremalnych temperatur, w tym gorących pryszniców i gorących kąpieli.

Unikanie forsownych ćwiczeń

Jeśli niedawno miałaś powiększanie ust, będziesz chciała uniknąć forsownych ćwiczeń przez co najmniej 24 godziny po zabiegu. Powód jest prosty: ćwiczenia podnoszą tętno i ciśnienie krwi, które pogarszają ewentualny obrzęk. Ponadto ciepło może pogorszyć zasinienie, dlatego należy unikać ćwiczeń lub czynności, które mogą podnieść temperaturę ciała.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń należy upewnić się, że obszar wokół zabiegu powiększania ust jest czysty i suchy. Pozwoli to uniknąć ewentualnych siniaków. W zależności od ilości użytego wypełniacza, może wystąpić pewien obrzęk. Obrzęk ten jest tymczasowy, ale z czasem powinien ustąpić. Po zagojeniu się tego obszaru należy stopniowo zwiększać intensywność treningów. Zacznij od ćwiczeń o niskiej intensywności, a następnie zwiększaj ich intensywność. Pamiętaj również o stosowaniu kremu z filtrem, aby uniknąć dalszych podrażnień.

Unikanie nakładania makijażu

Jedną z najważniejszych zasad po zabiegu powiększania ust jest unikanie nakładania jakiegokolwiek makijażu przez co najmniej 24 godziny. Robienie tego może wywołać niepożądaną reakcję i nasilić obrzęk. Zamiast tego używaj łagodnego makijażu do twarzy, który nie będzie podrażniał leczonego obszaru. Jeśli jednak bezwzględnie musisz zastosować makijaż, zrób to co najmniej dwa dni przed zabiegiem.

Podobne tematy