Jest wiele pytań, które możesz mieć na temat powiększania ust i makijażu permanentnego. Dowiedz się o procedurze, opiece po zabiegu i kosztach. Dowiedz się również o ryzyku i efektach ubocznych. Będziesz w stanie uzyskać wyniki, które chcesz. I upewnij się, aby przeczytać referencje od prawdziwych pacjentów. To sprawi, że proces znacznie łatwiejsze dla Ciebie.

Makijaż permanentny

Chociaż makijaż permanentny może wyglądać naturalnie, ma pewne wady. Po pierwsze, może powodować asymetrię twarzy. Zakłóca działanie rezonansu magnetycznego i może powodować obrzęk i pieczenie w dotkniętym obszarze. Ponadto pigmenty stosowane w makijażu permanentnym mają inne podteksty niż naturalna skóra twarzy. Stąd musisz wiedzieć, który rodzaj makijażu permanentnego jest najlepszy w Twojej sytuacji.

Pigment stosowany w makijażu permanentnym może utrzymywać się przez około półtora roku lub dwa lata, w zależności od intensywności koloru. Wypełniacze kwasu hialuronowego są również znane z trwałości od sześciu do dwunastu miesięcy. Po tym czasie konieczne jest jednak powtórzenie zabiegu. Celem makijażu permanentnego jest korekta kształtu i koloru oraz maskowanie niedoskonałości. Pełny zabieg kryjący trwa około sześciu tygodni.

Pomijając brak badań naukowych, makijaż permanentny może powodować wysypkę. Używany tusz może być zanieczyszczony i wywołać reakcję alergiczną. Ponadto może być trudny do usunięcia. Może również powodować ziarniniaki, które są małymi, uniesionymi bliznami spowodowanymi reakcją organizmu na wnikającą substancję.

Procedura

Procedura powiększania ust jest zabiegiem wykonywanym w gabinecie, który wymaga znieczulenia miejscowego. Trwa zazwyczaj od 60 do 90 minut, a pacjenci po zabiegu mogą wrócić do domu. Rezultaty mogą utrzymywać się nawet przez pięć lat. Koszt zabiegu może wynosić od 3 000 do 6 000 dolarów.

Przed poddaniem się zabiegowi należy upewnić się, że usta są zdrowe i nawilżone. Jest to ważne, ponieważ pigment nie może być osadzony w suchym miejscu. Aby mieć pewność, że usta dobrze się goją, należy codziennie rano nakładać na nie oliwę z oliwek. Może ona pomóc zmniejszyć wszelkie obrzęki.

Po wstrzyknięciu wypełniaczy do ust, w okolicy może wystąpić pewien obrzęk. Kolor może wydawać się nieco ciemniejszy niż zwykle, ale pigment ostatecznie zaniknie. Po kilku dniach obszar ten może wyglądać niejednolicie, ponieważ wypełniacz zanika, a skóra ust regeneruje się. W niektórych przypadkach do osiągnięcia pożądanych rezultatów może być potrzebna więcej niż jedna sesja.

Powiększanie ust to opcja dla osób, które mają cienkie usta lub są niezadowolone z ich kształtu i koloru. Procedura ta wykorzystuje techniki maszynowe i ręczne, aby wzmocnić obszar warg. Procedura trwa sześć tygodni, aby zakończyć, i będzie trwać około półtora roku.

Koszt

Koszt trwałego powiększania ust zależy od procedury, którą wybierzesz i od tego, jak doświadczony jest technik. Pojedyncza procedura może wahać się od dwóch do pięciuset dolarów. Należy również wziąć pod uwagę koszt wizyt kontrolnych i produktów do pielęgnacji skóry po zabiegu. Niektórzy technicy za zaawansowaną pracę pobierają nawet dwieście pięćdziesiąt dolarów za godzinę.

Jeśli wybierzesz technika makijażu permanentnego, procedura może kosztować od 600 do 800 dolarów za pełny kolor ust i linera. Procedura może również obejmować touch-ups, które mogą działać w dowolnym miejscu od 80 do 350 dolarów. Proces może zająć do dwóch wizyt, aby osiągnąć swój pożądany wygląd.

Należy również wziąć pod uwagę czas potrzebny na wyleczenie się z zabiegu powiększania ust. Podczas gdy możesz nie zauważyć różnicy w ustach bezpośrednio po zabiegu, będą one wyglądały na suche i napięte przez dwa do trzech tygodni. W tym czasie usta odzyskają swój dawny kolor i staną się pełniejsze.

Sam zabieg może trwać do półtorej godziny. Kwota, jaką wydasz na tatuaże ust, będzie zależała od dostawcy i miejsca, w którym zabieg zostanie wykonany. W zależności od ilości użytego pigmentu, może on kosztować od 50 do 700 dolarów. Po zagojeniu, tatuaże na ustach mogą trwać przez lata.

After-care

After-care for lip augmentation is important to make your new lips look as natural as possible. Lekarz omówi z Tobą dostępne opcje, aby upewnić się, że zabieg pozostawi Cię z idealnym kształtem ust. Należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach, przeziębieniach lub przyjmowanych lekach.

Po zabiegu powiększania ust może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie lub pewne zasinienie. Objawy te są jednak przejściowe i ustąpią w ciągu kilku dni. W tym czasie możesz przykładać do ust kostki lodu, aby zmniejszyć ewentualny ból lub dyskomfort. Należy unikać zbyt mocnego pocierania ich, gdyż może to spowodować zasinienie.

Aby zapobiec powikłaniom, należy przestrzegać specjalnych zaleceń przez pierwsze dwa dni po zabiegu. Należy unikać słońca, sauny i chlorowanych basenów. Należy również unikać bezpośredniego strumienia wody. Należy również unikać woskowania lub wybielania tego obszaru, ponieważ może to zakłócić proces gojenia.

Po zabiegu powiększania ust należy unikać całowania i wykonywania energicznych ćwiczeń przez co najmniej 48 godzin. Aby zminimalizować obrzęk i zasinienie, należy unikać palenia papierosów i picia alkoholu. Dzieje się tak dlatego, że alkohol może powodować stan zapalny i może zwiększyć obrzęk.

Efekty uboczne

Makijaż permanentny może mieć pewne efekty uboczne. Po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce. Twoje usta będą ciemniejsze niż zwykle przez pierwsze kilka dni po zabiegu i powinnaś oczekiwać, że z czasem znikną. Pełne rezultaty są zwykle widoczne w ciągu miesiąca, ale lekarz może wymagać sesji uzupełniających, aby osiągnąć pożądany odcień.

Istnieją dwa główne rodzaje zabiegów makijażu permanentnego: obrysowanie ust lub nałożenie pełnego koloru. Obie metody mogą powodować pewne efekty uboczne, chociaż pełny kolor jest bardziej inwazyjny niż wyłożenie ust. W zależności od techniki, możesz odczuwać ból przez kilka dni po zabiegu. Ważne jest również, aby pamiętać, że każda procedura obejmująca tatuaż wiąże się z ryzykiem infekcji. Ryzyko zakażenia jest większe, jeśli tatuaż jest wykonywany w niesterylnym miejscu. Ponadto, jeśli użyty tusz jest zanieczyszczony, może powodować infekcje skóry, a nawet HIV.

Najlepszym sposobem na uniknięcie tych zagrożeń jest wybór lekarza, który jest dobrze wyszkolony i posiada certyfikat zarządu w zakresie powiększania ust. Należy zapytać o wykształcenie lekarza i czy ma on doświadczenie w wykonywaniu zabiegu. Należy również poprosić o zdjęcia przed i po pacjentów, którzy mieli procedurę. Zapytaj, czy wyniki były zadowalające.

Środki ostrożności

Po uzyskaniu powiększenia ust, istnieje szereg środków ostrożności, o których należy pamiętać. Przez pierwsze 7 dni po zabiegu należy unikać używania wody na obszarze poddanym zabiegowi. Jeśli musisz wziąć prysznic, użyj kropli do oczu lub płukanki. Ważne jest również, aby unikać jedzenia i picia dużych ilości pikantnych lub kwaśnych pokarmów. Należy również unikać ciągłego lizania i wycierania ust. Należy również unikać przykładania okładów z lodu bezpośrednio na okolice warg.

Zabieg może spowodować pewne zaczerwienienie i obrzęk po zabiegu, dlatego ważne jest, aby nosić krem z filtrem przeciwsłonecznym i unikać ostrych kosmetyków na dotkniętym obszarze. Obrzęk powstały po zabiegu powinien ustąpić w ciągu 24 godzin. Po kilku dniach obszar ten będzie wyglądał na jaśniejszy. Następnie, będzie stopniowo zanikać. Po miesiącu powiększenie ust pojawi się ponownie, ale będzie znacznie delikatniejsze niż wcześniej.

W pierwszym tygodniu po zabiegu powiększania ust należy unikać słońca, całowania oraz produktów miejscowych z kwasem hydroksylowym lub glikolowym. Ważne jest również, aby unikać dłubania i gryzienia warg, ponieważ może to doprowadzić do infekcji.

Wyniki

Jeśli jesteś niezadowolona z kształtu swoich ust lub niepokoi Cię ich asymetria, możesz rozważyć trwałe powiększenie ust. Zabieg ten może dać Ci symetryczne usta i sprawić, że Twoja twarz będzie wyglądać bardziej zrównoważenie. Rezultaty są trwałe i utrzymują się przez co najmniej półtora roku. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego utrzymają objętość Twoich ust przez sześć do dwunastu miesięcy. Zabieg może potrwać do sześciu tygodni, aby osiągnąć pożądany efekt.

Wyniki powiększania ust mogą się różnić w zależności od osoby. Usta nie mają prawdziwej warstwy skóry właściwej, więc goją się inaczej niż inne części ciała. Chociaż proces ten nie wymaga zabiegu chirurgicznego, to jednak wymaga on znieczulenia. W celu znieczulenia ust na około pięć minut zostanie nałożony żel. Zabieg trwa około czterech do sześciu tygodni, aby być w pełni wyleczonym i może spowodować złuszczanie.

Różowienie ust jest popularnym zabiegiem wykonywanym przez artystów makijażu permanentnego. Daje on wygląd pełniejszych ust, jednocześnie zmniejszając potrzebę codziennego stosowania szminki lub kredki. Lip blushing wymaga dużo pracy zespołowej i zaufania, więc upewnij się, że możesz w pełni zaufać swojemu artyście. Ważne jest, aby być szczerym na temat swojego zdrowia i wszelkich infekcji, aby twój artysta mógł uniknąć ewentualnych komplikacji.

Podobne tematy