Jeśli rozważasz powiększenie ust kwasami hialuronowymi, być może zastanawiasz się, czy istnieją efekty uboczne tego zabiegu. Chociaż po zabiegu możesz spodziewać się obrzęku i odleżyn, nie ma znanego ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. W przeciwieństwie do innych zabiegów chirurgii plastycznej, powiększanie ust metodą HA nie jest objęte ubezpieczeniem medycznym. Można jednak znaleźć dostawcę, który oferuje finansowanie, miesięczne plany płatności i zniżki, jeśli poddasz się kilku zabiegom. Ważne jest również, aby wybrać dostawcę, który jest doświadczony w procedurach HA. Należy szukać usługodawcy, który jest związany z Amerykańskim Towarzystwem Chirurgów Plastycznych lub Amerykańskim Towarzystwem Chirurgii Dermatologicznej.

Powiększanie ust HA może powodować zimne owrzodzenia

Chociaż zimne owrzodzenia po powiększaniu ust HA są niezwykle rzadkie, mogą wystąpić w niektórych przypadkach. Ważne jest, aby przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu powiększania ust porozmawiać z lekarzem. On lub ona może zapewnić Ci leki i metody zapobiegania przed zabiegiem. W ten sposób możesz mieć pewność, że unikniesz wywołania epidemii zimnicy.

Zanim przejdziesz do powiększania ust HA, powinieneś omówić z lekarzem, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Należy również unikać tej procedury, jeśli jesteś uczulony na lidokainę. Należy również omówić swoją przeszłość medyczną i wszelkie suplementy lub leki, które obecnie przyjmujesz. Ważne jest również, aby omówić wszelkie alergie lub problemy skórne, które masz.

Powiększanie ust HA może powodować obrzęk

Po poddaniu się zabiegowi powiększania ust HA, ważne jest, aby pozostać nawodnionym i pić dużo wody. Jeśli właśnie przeszedłeś zabieg, nie jest dobrym pomysłem używanie plastikowych słomek. Woda pomaga organizmowi zatrzymać wodę i zmniejsza widoczność zmarszczek. Utrzymuje również skórę elastyczną i nawilżoną. Należy również unikać alkoholu przez co najmniej 24 godziny przed zabiegiem. Ponieważ alkohol jest znanym środkiem rozrzedzającym krew, może spowodować obrzęk i zasinienie wokół miejsca wstrzyknięcia.

Po zabiegu należy unikać intensywnej aktywności przez 24 do 48 godzin. Zmniejszy to ilość obrzęku i zasinienia w ustach. Ponadto należy unikać przyjmowania leków rozrzedzających krew.

Powiększanie ust HA jest mało prawdopodobne, aby spowodować reakcję alergiczną

Chociaż powiększanie ust HA jest mało prawdopodobne, aby spowodować ciężką reakcję alergiczną, nadal istnieje ryzyko zlokalizowanej nadwrażliwości. W rzadkich przypadkach HA może powodować zakażenia bakteryjne oraz zmiany trądzikowe lub torbielowate. Pacjenci powinni zostać przebadani pod kątem alergii przed poddaniem się zabiegowi.

Chociaż jest mało prawdopodobne, aby powiększanie ust HA wywołało ciężką reakcję alergiczną, opóźniona nadwrażliwość może wystąpić do kilku tygodni po zabiegu. Etiologia opóźnionej nadwrażliwości nie jest znana, ale prawdopodobnie jest związana z techniką iniekcji i czynnikami związanymi z pacjentem. Należy pamiętać, że wypełniacze HA różnią się właściwościami, a ryzyko wystąpienia nadwrażliwości opóźnionej można znacznie zmniejszyć poprzez optymalizację techniki iniekcji.

Powiększanie ust HA jest zabiegiem kosmetycznym

Efekty uboczne wstrzyknięć HA do ust są zazwyczaj łagodne i przejściowe i ustępują w ciągu kilku dni. Podczas zabiegu, niektórzy pacjenci mogą wymagać zaprzestania przyjmowania pewnych leków lub suplementów. Przed zabiegiem lekarz wykona mapę ust, aby określić, gdzie należy wstrzyknąć HA. Oczyści również usta przy użyciu roztworu antybakteryjnego. Może być również podany środek miejscowo znieczulający, aby zmniejszyć ból.

Chociaż procedura jest dostępna od kilku lat, pojawiło się kilka obaw dotyczących zabiegu. Po pierwsze, nie opublikowano żadnej metaanalizy, która określałaby, czy powiększanie ust HA jest bezpieczne i skuteczne. Ponadto nie przeprowadzono żadnej metaanalizy, która potwierdzałaby długoterminowe efekty estetyczne zabiegu.

Powiększanie ust HA koszty

Zanim zdecydujesz się na zabieg powiększania ust HA, powinnaś wiedzieć, że procedura jest tymczasowa i wymaga zabiegów podtrzymujących co około 6 miesięcy. Niektóre osoby mogą potrzebować zabiegów wcześniej, a niektóre co 12 miesięcy. Należy również wiedzieć, że zastrzyki HA nie są objęte ubezpieczeniem. Należy omówić te koszty z lekarzem i poprosić o pomoc finansową i miesięczne plany płatności. Dodatkowo ważne jest, aby znaleźć lekarza, który specjalizuje się w tej procedurze, i który ma doświadczenie w wykonywaniu go przez wiele lat.

Głównym celem zastrzyków do ust HA jest sprawienie, że usta wydają się pełniejsze. Jednak ten rodzaj zabiegu może być również stosowany do poprawy kształtu ust i zmniejszenia drobnych linii, które pojawiają się wokół obszaru ust. Jest to szczególnie korzystne dla palaczy, którzy mają linie wokół ust lub dla osób, które chcą zmniejszyć wygląd linii uśmiechu. W wielu przypadkach rezultaty są widoczne natychmiast po zabiegu.

Powiększanie ust HA kryteria wykluczenia

Podstawowym celem bezpieczeństwa badania była ocena zdarzeń niepożądanych związanych z powiększaniem ust SGP-HA. Zabieg był ogólnie dobrze tolerowany, a w badaniu stwierdzono, że tylko u czterech uczestników (20%) wystąpiło 7 zdarzeń niepożądanych związanych z leczeniem. Niemniej jednak, zabieg HA nie jest pozbawiony ryzyka.

Populacja badawcza obejmowała 400 zdrowych dorosłych osób, których usta miały łagodny, umiarkowany lub pełny wygląd w punkcie wyjściowym. Pacjenci byli w wieku od 18 do 70 lat i mieli typ skóry Fitzpatricka od jasnej do opalonej. Badanie obejmowało również kryteria wykluczenia dla pacjentów z historią reakcji alergicznych na wypełniacz HA, chirurgii estetycznej lub tymczasowych zabiegów z użyciem wypełniaczy skórnych w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Ponadto wykluczono osoby, które miały istotne nieprawidłowości w obrębie ust, które uniemożliwiałyby im udział w badaniu.

Podobne tematy