Istnieją pewne zagrożenia i powikłania związane z zabiegiem powiększania ust. Na przykład, siniaki i obrzęki mogą wystąpić. Jednak sam proces jest stosunkowo prosty i wymaga tylko kilku małych nacięć. Wypełniacze dermalne mogą utrzymywać się przez dłuższy okres czasu niż kolagen. Ponadto, mogą być wykonywane w jednej sesji. Z tego powodu, jeśli myślisz o poddaniu się zabiegowi, powinieneś skonsultować się z chirurgiem plastycznym, który ma duże doświadczenie w tej dziedzinie.

Siniaki i obrzęk po zabiegu powiększania ust

Możesz pomóc zminimalizować obrzęk i zasinienie, które mogą być wynikiem zabiegu powiększania ust poprzez oblodzenie obszaru bezpośrednio po zabiegu. Zaleca się stosowanie lodu przez co najmniej 10 minut kilka razy dziennie. Naprzemienne stosowanie lodu i ciepłego kompresu może pomóc w szybszym zejściu obrzęku.

Najlepiej jest unikać pocierania tego obszaru. Wskazane jest również spanie z podniesioną głową. Unikaj intensywnych pocałunków, ponieważ może to spowodować większy obrzęk. Należy również unikać picia alkoholu, który może pogorszyć obrzęk i zasinienie. Zalecane jest również picie dużej ilości wody. Należy unikać spożywania pikantnych potraw, gdyż mogą one powodować podrażnienia i zwiększać obrzęk.

Siniaki są wynikiem przebicia lub rozszczelnienia naczyń krwionośnych. Należy przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących pielęgnacji skóry i zapobiegać zakażeniom poprzez utrzymywanie tego miejsca w czystości. Ustępowanie zasinienia może trwać kilka dni. Może być konieczne zastosowanie miejscowego kremu lub żelu, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia siniaków. Nie należy spieszyć się z procesem gojenia, ponieważ może on trwać kilka tygodni.

Po zabiegu należy unikać forsownych zajęć przez 24 do 48 godzin. Należy również unikać alkoholu i leków rozrzedzających krew. Przyjmowanie okładów z lodu pomoże zmniejszyć obrzęk i ból. Staraj się unikać spania na twarzy przez pierwsze kilka dni. Jeśli możesz, spróbuj zaplanować zabieg powiększania ust wokół swojego harmonogramu.

Po zabiegu powiększania ust, Twoje usta mogą być lekko spuchnięte. Ta tymczasowa opuchlizna daje złudzenie pełniejszej wargi. Rezultaty są widoczne zazwyczaj po 10 dniach. Przed zabiegiem należy również omówić z lekarzem wszelkie przyjmowane leki, aby zminimalizować ryzyko powstania siniaków.

Wypełniacze skórne zapewniają trwalsze rezultaty niż kolagen

Wypełniacze skórne zyskują popularność jako bezpieczny, skuteczny sposób na poprawę wyglądu ust i skorygowanie asymetrii twarzy. Różnorodność dostępnych obecnie wypełniaczy skórnych pozwala lekarzom na wykonywanie szerokiej gamy zabiegów kosmetycznych bez konieczności wykonywania inwazyjnych zabiegów chirurgicznych i bez konieczności rekonwalescencji. Niektóre wypełniacze skórne są biodegradowalne i z czasem ulegają naturalnemu rozkładowi. Kwas hialuronowy i kolagen to przykłady wypełniaczy biodegradowalnych.

Wypełniacze skórne są zatwierdzone przez FDA do powiększania ust. Mogą być jednak zanieczyszczone bakteriami i potencjalnie szkodliwymi substancjami chemicznymi, dlatego ważne jest, aby przed poddaniem się zabiegowi z użyciem wypełniacza wykonać dokładne badanie przesiewowe. Dodatkowo, wypełniacze dermalne mogą wymagać dodatkowych procedur po początkowym wstrzyknięciu, aby utrzymać pożądany efekt.

Po zabiegu pacjenci są zwykle zobowiązani do powrotu do lekarza na wizytę kontrolną w celu oceny wyników. Pacjenci powinni unikać ćwiczeń i całowania przez 24 godziny po zabiegu. Zazwyczaj procedura trwa 15-30 minut, w zależności od rodzaju wypełniacza i obszaru, który ma być leczony.

FDA wydała komunikat bezpieczeństwa dotyczący urządzeń bezigłowych do wstrzykiwania kwasu hialuronowego. Ze względu na ryzyko nie jest dobrym pomysłem używanie urządzenia bezigłowego do wstrzykiwania wypełniaczy skórnych lub innych wypełniaczy do twarzy. Pacjenci powinni również rozważyć swoje osobiste preferencje przed podjęciem decyzji o wstrzyknięciu wypełniaczy skórnych.

Wypełniacze skórne to doskonały sposób na rewitalizację skóry i przywrócenie jej młodzieńczego blasku. Mogą one również zmniejszyć wygląd linii twarzy i zmarszczek. Procedura jest prosta i może być wykonana w ciągu 15-30 minut. Salas Plastic Surgery w Miami oferuje ten zabieg.

Chirurgiczne powiększanie ust obejmuje tylko małe nacięcia

Procedura jest doskonałą opcją, jeśli szukasz bardziej naturalnego wyglądu, ale nadal chcesz zauważalnego zwiększenia objętości ust. Procedura wykorzystuje niewielkie nacięcia, a obrzęk z nią związany jest zazwyczaj minimalny. Jeśli rozważasz zabieg, upewnij się, że jesteś w dobrym stanie zdrowia, nie masz opryszczki na ustach i jesteś dobrym kandydatem do tego zabiegu. Ponadto, upewnij się, że Twój chirurg ma doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów.

Proces chirurgiczny powiększania ust obejmuje jedynie niewielkie nacięcia i wiąże się z umieszczeniem implantu. Lekarz umieści mały implant przez to nacięcie, które jest ukryte za kącikami ust. Jeśli nie podobają Ci się wyniki zabiegu, możesz poprosić o rewizję lub usunąć go.

Po zabiegu prawdopodobnie będziesz musiał odpocząć przez dzień lub dwa. Jednak w ciągu tygodnia będzie można powrócić do normalnych czynności. Niektórym pacjentom zaleca się unikanie forsownych zajęć lub spania na boku przez kilka dni. Należy również unikać przyjmowania leków rozrzedzających krew, które mogą powodować siniaki i obrzęki. Prawdopodobnie przez kilka pierwszych dni po zabiegu będziesz również otrzymywać leki przeciwbólowe.

Zabieg jest szybki i prosty i wymaga jedynie niewielkich nacięć. Większość pacjentów nie potrzebuje żadnego znieczulenia, ale niektórzy decydują się na znieczulenie miejscowe. Zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut. Następnie lekarz wprowadzi dermalny wypełniacz do Twoich ust. Ten wypełniacz zmaksymalizuje objętość Twoich ust i zapewni naturalny kształt. Zabieg może być zakończony podczas jednej wizyty w gabinecie.

Inną chirurgiczną metodą powiększania ust jest przeszczep tłuszczu. Zabieg ten polega na pobraniu tłuszczu z brzucha lub wewnętrznej strony ud pacjenta i przeniesieniu go w okolice ust. W przeciwieństwie do wypełniaczy skórnych, przeszczep tłuszczu nie wymaga żadnych przestojów i może dać trwały efekt.

Wypełniacze skórne są łatwe do wykonania

Powiększanie ust za pomocą wypełniaczy skórnych to szybki zabieg. Zazwyczaj zabieg trwa około 15 do 30 minut. W zależności od potrzeb pacjenta może trwać nieco dłużej. Pacjenci powinni spodziewać się, że po zabiegu będą odczuwać pewien obrzęk. Okłady z lodu mogą być stosowane w celu zminimalizowania tego bólu i obrzęku. Pacjenci powinni unikać ćwiczeń przez pierwsze 24 godziny po zabiegu.

Powiększanie ust jest popularnym zabiegiem kosmetycznym, który może znacznie poprawić wygląd ust. Dzięki odpowiednim technikom zabieg ten może poprawić naturalny kształt ust, dodając im jednocześnie struktury i objętości. Ilość wypełniaczy stosowanych w zabiegu może być dostosowana do uzyskania pożądanego efektu. Ogólnie rzecz biorąc, procedura powinna pozostawić pacjentów z ustami, które są pełne i atrakcyjne.

Wypełniacze skórne są na ogół łatwe do wykonania, wymagają tylko jednej wizyty w gabinecie lekarskim. Przed zabiegiem należy jednak omówić z chirurgiem kosmetycznym swoją historię medyczną. Niektóre choroby skóry, alergie i leki mogą wpływać na skuteczność wypełniaczy skórnych. Niektóre leki mogą również zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia siniaków.

Wypełniacze kwasu hialuronowego są popularnym wyborem w przypadku zabiegów powiększania ust. Zawierają one naturalny kwas hialuronowy i działają jak miękka poduszka, dodając ustom objętości i kształtu. Najpopularniejsze wypełniacze kwasu hialuronowego to Restylane i Juvederm, które zostały zatwierdzone przez FDA do powiększania ust i zabiegów przeciwstarzeniowych.

Dermatolog może skierować pacjenta do lekarza zajmującego się powiększaniem ust, ale ważne jest, aby upewnić się, że lekarz ten jest certyfikowany i ma doświadczenie w wykonywaniu zabiegów powiększania ust. Należy zapytać o ich doświadczenie z wypełniaczami zatwierdzonymi przez FDA i poprosić o obejrzenie ich portfolio. Upewnij się, że mają zdjęcia przed i po, aby upewnić się, że są one bezpieczne i skuteczne. Należy również ujawnić wszelkie historii zdrowia do swojego chirurga kosmetycznego i zapytać o ryzyko i odzysku.

Chirurgiczne powiększanie ust z transferem tłuszczu wymaga lekkiego znieczulenia ogólnego

Powiększanie ust z transferem tłuszczu to zabieg chirurgiczny, w którym usuwa się tłuszcz z jakiegoś obszaru ciała i wstrzykuje go w usta. Ponieważ zabieg wykorzystuje tkanki własne organizmu, jest on bezpieczny i zwykle daje naturalnie wyglądające rezultaty. Istnieje niewiele efektów ubocznych związanych z zabiegiem, a rezultaty utrzymują się zazwyczaj od sześciu miesięcy do roku.

Mimo, że powiększanie ust za pomocą transferu tłuszczu jest zabiegiem o niskim ryzyku, istnieją pewne zagrożenia. Obejmują one niewielki dyskomfort, krwawienie i zasinienie w miejscu wstrzyknięcia. Ponadto, tłuszcz może się rozpadać i obumierać, co może skutkować infekcją. Jeśli jednak wybierzesz doświadczonego chirurga, ryzyko, że tak się stanie jest minimalne. Dodatkowo, zabieg wymaga mniejszego czasu przestoju niż liposukcja.

Chirurgiczne powiększanie ust za pomocą transferu tłuszczu polega na usunięciu niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej z brzucha pacjenta. Proces ten trwa około 60 do 90 minut. Po jego zakończeniu pacjent jest w stanie wrócić do domu. Koszt zabiegu to około 3000 do 6000 dolarów.

Podczas gdy powiększanie ust za pomocą transferu tłuszczu wiąże się z lekką sedacją ogólną, nadal jest to zabieg chirurgiczny. Czas rekonwalescencji po zabiegu to zaledwie kilka godzin. Większość pacjentów może powrócić do normalnych czynności w ciągu jednego dnia. Pacjenci powinni jednak pamiętać, że powiększanie ust nie jest rozwiązaniem trwałym i może skutkować powstaniem blizn.

Ta procedura chirurgiczna jest zazwyczaj procedurą ambulatoryjną. W niektórych przypadkach pacjenci mogą poddać się tej procedurze ze znieczuleniem miejscowym lub ogólnym. Po zabiegu pacjenci powinni być bardzo ostrożni, aby nie otwierać ust zbyt szeroko lub nie naciskać na wargi. Implanty mogą się przesunąć, dlatego ważne jest, aby tego uniknąć. Pacjenci powinni również trzymać głowę uniesioną podczas rekonwalescencji.

Podobne tematy