Zabiegi otoplastyki różnią się w zależności od rodzaju potrzebnej korekty. W niektórych przypadkach plastikowe końcówki uszu mogą być barwione, aby stworzyć unikalny efekt. Niektóre z nowszych technik obejmują zastosowanie magnesów i tytanowych prętów w nosie. W ostatecznym rozrachunku te postępy poprawiają wygląd i odczucia związane z uchem.

Procedury otoplastyki różnią się w zależności od tego, jaki rodzaj korekty jest potrzebny

Procedury otoplastyki różnią się w zależności od pacjenta i zależą od tego, jaki rodzaj korekty jest pożądany. Lekarz może zdecydować się na zmniejszenie rozmiaru uszu lub zmianę ich położenia, aby twarz wydawała się bardziej zrównoważona. Zabieg może być również stosowany do korekty rozdartych lub rozciągniętych płatków uszu. Zabieg polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia w tylnej części ucha, a powstałe po nim blizny są minimalne.

Niektóre osoby mają duże uszy, które wywołują u nich poczucie niepewności, a nawet zawstydzenia. Być może dokuczano im w szkole lub ktoś z rodziny powiedział im, że mają „dorosnąć do swoich uszu”. W obu przypadkach otoplastyka może pomóc zmniejszyć lub skorygować rozmiar ucha.

Zabieg otoplastyki polega na wykonaniu niewielkich nacięć w uchu, usunięciu nadmiaru chrząstki i skóry oraz złożeniu chrząstki z powrotem do jej właściwej pozycji. W trakcie zabiegu przez pierwszy dzień lub dwa po operacji na głowie pozostanie opatrunek. Pełne gojenie trwa około sześciu tygodni. Po tym czasie pacjenci będą mogli powrócić do normalnej aktywności.

Przed zabiegiem chirurg dokładnie obejrzy Państwa uszy. Może wykonać zdjęcia i pomiary. Zostaniesz poinformowany o ryzyku związanym z zabiegiem oraz o tym, ile może on kosztować. Będziesz chciał omówić z chirurgiem swoje oczekiwania. Nie wahaj się zadawać pytań dotyczących referencji i doświadczenia chirurga. Zabieg trwa zazwyczaj kilka godzin.

Chociaż otoplastyka jest zazwyczaj wykonywana u dzieci przed rozpoczęciem nauki w szkole, istnieją inne powody, dla których ludzie poddają się zabiegowi zmiany kształtu uszu w wieku dorosłym. Otoplastyka może pomóc ludziom przezwyciężyć lęk społeczny i dokuczanie z powodu deformacji. Może również zmniejszyć wygląd dużych uszu.

Przed poddaniem się zabiegowi pacjenci powinni omówić z chirurgiem całą swoją historię medyczną. Należy ujawnić wszelkie alergie, aktualnie przyjmowane leki i uczulenia. Podczas zabiegu pacjent musi unikać palenia, ponieważ może to wpłynąć na proces gojenia. Palenie może spowolnić gojenie po otoplastyce, a także może prowadzić do powikłań.

Po zabiegu pacjent będzie nosił opatrunek przez tydzień. Opatrunek ten będzie zakrywał miejsce operacji. Rana będzie tkliwa i może mieć czerwony wygląd, ale to ustąpi. Lekarz może również przepisać lek zmniejszający ból. Większość pacjentów wraca do domu tego samego dnia, ale najlepiej jest zorganizować kogoś, kto odwiezie Cię do domu pierwszej nocy.

Podobne tematy