Jeśli planujesz poddać się operacji plastycznej uszu, powinieneś wiedzieć, że rezultaty będą trwałe. Jednakże, powinnaś również wiedzieć, że operacja może być wykonana ponownie, jeśli nie będziesz zadowolona z rezultatów. Dlatego też musisz rozważyć, czy jesteś skłonny poddać się operacji rewizyjnej, jeśli zdecydujesz, że nie chcesz uzyskać oczekiwanych rezultatów.

Naprawa płatka ucha

Chirurgia plastyczna uszu jest stosunkowo prostą procedurą, która jest zwykle wykonywana w gabinecie w znieczuleniu miejscowym. Rodzaj i poziom naprawy, która jest wykonywana, zależy od pacjenta i zakresu uszkodzenia. Zabieg może być wykonany na jednym lub obu płatkach ucha. Trwa on od jednej do trzech godzin.

Operacja rekonstrukcji ucha polega na wykonaniu nacięć na tylnej części ucha i w obrębie wewnętrznych fałd. Płatek ucha zostanie przesunięty z powrotem w kierunku głowy, a chrząstka zostanie złożona i zabezpieczona szwami. Dodatkowe szwy zamkną nacięcia. Zabieg trwa zazwyczaj około dwóch godzin i jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych.

Chirurdzy plastyczni mogą usunąć nadmiar tkanki na płatku ucha, który powoduje jego rozciąganie. Skóra ta jest usuwana, a wewnętrzny i zewnętrzny szew jest używany do rekonstrukcji płatka ucha. Zabieg pozostawi niewielką bliznę. Blizna ta jest jednak dobrze ukryta. Pacjenci noszący kolczyki mogą również poddać się operacji kosmetycznej uszu w celu skorygowania nieprawidłowego kształtu ucha.

Kilka lat temu u pacjentki zdiagnozowano deformację płatka ucha. Z deformacją tą żyła od kilku lat. Po konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu, pacjentka poddała się znieczuleniu miejscowemu w gabinecie dr Harmycha. W tydzień po zabiegu mogła ponownie nosić kolczyki, a szwy zostały usunięte po sześciu tygodniach.

Naprawa mikrotii

Operacja plastyczna uszu może zmienić kształt i wielkość płatka ucha. Zazwyczaj zabieg wykonywany jest na jednym uchu, ale kształt płatka może być nieznacznie zmieniony, jeśli pacjent nosi kolczyki. Zabieg może wymagać operacji rewizyjnej, jeśli nie podobają ci się rezultaty.

Piercing, wiszące kolczyki i inne czynniki mogą spowodować znaczne uszkodzenie płatków uszu. W niektórych przypadkach, naprawa płatków usznych może naprawić uszkodzone płatki i pozwolić pacjentowi na ponowne noszenie kolczyków. Jednakże, jeśli płatki uszne zostały poważnie uszkodzone, samodzielna naprawa nie jest możliwa. Operacja naprawy płatków usznych może naprawić uszkodzenia płatków usznych i sprawić, że będą one wyglądały jak najlepiej. Zabieg ten może również skorygować wszelkie dziedziczne deformacje lub duże płatki uszne.

Naprawę płatka ucha można również przeprowadzić w przypadku jego rozerwania. Zabieg trwa zazwyczaj około godziny i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry z płatka ucha i zszyciu go z powrotem. Szwy są usuwane po siedmiu do dziesięciu dniach. Pacjenci mogą nosić kolczyki do trzech miesięcy po zabiegu.

Otoplastyka to kosmetyczny zabieg chirurgiczny, który może zmienić rozmiar i kształt ucha. Zazwyczaj wykonywany na obu uszach, zabieg ten poprawia symetrię i przywraca odpowiednie proporcje uszu i twarzy. Zabieg nie ma wpływu na zdolność słyszenia i może być wykonany w każdym wieku po osiągnięciu przez uszy pełnej wielkości, co zwykle następuje około piątego roku życia.

Facelift

Operacja plastyczna uszu często wiąże się ze zmianą płatka ucha. Rozmiar i waga kolczyków może rozciągnąć i rozerwać tkanki płatka ucha. Tego uszkodzenia nie da się naprawić we własnym zakresie. Płatki uszu mogą być również uszkodzone z powodu urazu, wieku lub złego liftingu twarzy. Jeśli tak się stanie, operacja naprawy płatka ucha jest doskonałą opcją. Zabieg jest prosty i pozwoli uzyskać bardziej naturalny wygląd uszu.

Operacja plastyczna uszu może pomóc poprawić wygląd i uniknąć niechcianych komentarzy. Może również pomóc w zapobieganiu zastraszaniu. Dzieci mogą również poddać się operacji plastycznej uszu w celu skorygowania uszu koślawych. W razie potrzeby zabieg może być przeprowadzony na obu uszach. Jednak ten rodzaj operacji nie jest zalecany dla dzieci poniżej piątego roku życia.

Kosmetyczna operacja plastyczna uszu jest szybkim, bezbolesnym zabiegiem, który można wykonać w gabinecie. Trwa on około godziny i wymaga jedynie znieczulenia miejscowego. W zależności od stopnia wymaganej naprawy, czas rekonwalescencji może być różny. Rodzaj naprawy zależy od zakresu uszkodzenia i celów pacjenta. Rozległość rozdarcia, liczba mierzonych kolczyków i ewentualna tkanka bliznowata mogą mieć wpływ na ostateczny wynik zabiegu.

Chirurgiczna korekcja odstających uszu może sprawić, że uszy będą wyglądać bardziej atrakcyjnie i zmniejszyć ryzyko dokuczania ze strony innych. Zabieg ten obejmuje nacięcie za uchem i przycięcie chrząstki. Następnie chirurg uszny zszywa chrząstkę na miejscu. W trakcie gojenia na uszach zakłada się tymczasowy opatrunek, a na czas gojenia należy nosić opaskę na głowie, aby nie przeszkadzała w noszeniu uszu.

Pixie uszy

Pixie uszy mogą przeszkadzać w przeprowadzaniu operacji plastycznych uszu, powodując problemy dla pacjentów. Istnieje kilka sposobów na skorygowanie tego problemu. Niektóre z tych metod są mało inwazyjne. Na przykład technika autotubingu polega na tym, że surowe krawędzie skóry w uchu tworzą rurkę. Proces ten może być wykonany kilka tygodni po operacji plastycznej. Metoda klinowa, z drugiej strony, zajmuje się problemem w bardziej prosty sposób, usuwając nadmiar skóry na tylnej części ucha. Pomaga to zmniejszyć napięcie i oddzielić część płatka od głowy.

W niektórych przypadkach ucho pixie jest wynikiem nieprawidłowo przeprowadzonego liftingu twarzy, ale w większości przypadków może rozwinąć się po zabiegu. Opracowano nowsze techniki, które pomagają skorygować ten problem. Te nowe metody obejmują tkanki podskórne, aby zmniejszyć nacisk na skórę. Jednak w cięższych przypadkach może być konieczny rewizyjny lifting twarzy.

Inną opcją korekty uszu pixie jest rhytidectomia. Chociaż zabieg ten pozwala na usunięcie nadmiaru skóry i płatków uszu, może on przynieść niezadowalające rezultaty. Ponadto, płatki uszu mogą być nieprawidłowo ułożone, co prowadzi do powstania widocznych blizn i nienaturalnego wyglądu.

Oprócz linii włosów, ucho pixie może przeszkadzać w przeprowadzeniu operacji kosmetycznej. Ucho pixie może również przeszkadzać w przeprowadzeniu liftingu twarzy, który nie jest możliwy, jeśli linia włosów jest zbyt długa.

Taśma chirurgiczna

Operacja plastyczna uszu może być ryzykowna. Zabieg może spowodować nienaturalne kontury i reakcję alergiczną na szwy. Tkanka bliznowata może stać się nadmierna, a nawet ulec zakażeniu. Aby uniknąć tych zagrożeń, operacje plastyczne powinny być wykonywane wyłącznie przez wykwalifikowanych chirurgów plastycznych. Rejestr wykwalifikowanych chirurgów jest prowadzony przez Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych.

Dzieci z wystającymi uszami mogą być poddane zabiegowi otoplastyki w celu zmiany ich kształtu. W tym zabiegu wycina się fałd skóry za uchem i kształtuje nadmiar chrząstki. Cały zabieg może trwać około godziny. Po zabiegu zakładany jest opatrunek, aby kontrolować obrzęk i zasinienie.

Pacjenci poddawani zabiegowi otoplastyki mogą doznać urazu skóry ze względu na stosowanie taśm klejących podczas znieczulenia ogólnego. Aby uniknąć otarć powiek, powszechnie stosuje się taśmy do ich zamykania. Taśmy muszą być bezpieczne i wystarczająco szybkie, aby zapobiec urazom skóry. Około 1,5 miliona osób rocznie doświadcza urazów skóry związanych z klejem medycznym.

Chirurgia plastyczna uszu może być skomplikowana. Może skutkować wieloma operacjami i drobnymi korektami. Poprzednia operacja może również wpłynąć na wynik operacji plastycznej nosa.

Rak skóry wzdłuż ucha

Rak skóry wzdłuż ucha jest miejscem szczególnie wysokiego ryzyka. Ekspozycja na słońce i cienka skóra pokrywająca chrząstkę zwiększa ryzyko inwazji i przerzutów. Rak podstawnokomórkowy jest najczęstszym nowotworem ucha, ale rak płaskonabłonkowy również występuje często. Guzy te są agresywne i mają wysoki wskaźnik nawrotów.

Nowotwory skóry, które dotyczą ucha, mogą być rakiem płaskonabłonkowym lub czerniakiem. Rak płaskonabłonkowy zazwyczaj objawia się jako sucha, łuszcząca się plama skóry, która jest bardziej szorstka niż otaczająca ją skóra. Inny rodzaj raka skóry, znany jako rogowacenie aktyniczne, pojawia się jako łuszcząca się, czerwona plama skóry i często dotyka obszarów wystawionych na działanie słońca. Wczesne rozpoznanie tych schorzeń może zapobiec konieczności dalszego leczenia.

Leczenie chirurgiczne nowotworów ucha może poprawić wygląd i funkcjonowanie oraz poprawić jakość życia. Chirurgiczne wycięcie i rekonstrukcja mogą zapewnić znaczące rezultaty kosmetyczne i funkcjonalne. Chirurg plastyczny jest istotną częścią zespołu podczas procesu leczenia, pomagając w odbudowie struktury ciała i naprawie uszkodzonych tkanek.

Usunięcie nieprawidłowej chrząstki i skóry może skorygować asymetryczne lub zbyt duże uszy i przywrócić pacjentowi pewność siebie. Chirurg plastyczny z siedzibą w Houston, dr Ryan Couvillion, oferuje szereg zabiegów korygujących fizyczne nieprawidłowości, które zakłócają funkcjonowanie ucha.

Podobne tematy