Istnieje kilka różnych procedur dostępnych do korygowania dziur w uszach. Zabiegi te obejmują wypełniacze skórne, które dodają objętości płatkowi ucha i małe nacięcia w celu naprawy rozdartych krawędzi płatka ucha. Wyniki tej procedury mogą się różnić w zależności od wielkości i lokalizacji otworów.

No

Dziury w uchu nie muszą być trwałe. Można poddać się operacji korekty tych dziur, wykorzystując umiejętności chirurga plastycznego – ta część artykułu została przygotowana przez redakcję serwisu dopracygotowistart.pl. Wiąże się z tym jednak pewne ryzyko, w tym nierównomierne lub niepełne gojenie. Ponadto, blizna po tej operacji jest zazwyczaj niepozorna. Jeśli jesteś zainteresowany naprawą ucha, skontaktuj się z chirurgiem plastycznym z certyfikatem.

Płatki uszu to głównie skóra i tkanka tłuszczowa, z niewielką ilością chrząstki. To sprawia, że są one podatne na rozciąganie lub rozdarcie pod dużym obciążeniem. Duże kolczyki i mierniki mogą rozciągnąć tę skórę, pozostawiając duży otwór lub wiszącą skórę. W takich przypadkach chirurg plastyczny może wykonać chirurgiczną naprawę ucha lub re-piercing, aby naprawić dziury.

Proces re-piercing może prowadzić do nieestetycznych blizn po operacji płatka ucha. Chirurg plastyczny twarzy dokładnie zaplanuje zabieg, aby wyeliminować te blizny i przywrócić naturalny wygląd płatka ucha. Po poddaniu się zabiegowi naprawy ucha pacjenci mogą ponownie nosić kolczyki, ale należy pamiętać, że naprawa może nie być trwała.

Zabieg chirurgiczny nie powinien sprawić, że płatek ucha stanie się obwisły lub pomarszczony. Może on jednak poprawić wygląd asymetrycznych płatków uszu i jest odpowiedni dla zdrowych osób. Zabieg chirurgiczny jest również idealnym rozwiązaniem, jeśli płatki uszu zostały poważnie uszkodzone przez duże kolczyki lub uraz. Operacja naprawy ucha może być przeprowadzona u osób w każdym wieku.

Naprawa chirurgiczna jest najskuteczniejszą metodą naprawy dziur spowodowanych dużymi kolczykami. Zabieg ten jest mniej inwazyjny niż przekłuwanie uszu i może być wykonany w znieczuleniu miejscowym. Okres rekonwalescencji jest krótki, a zabieg wykonuje się jako ambulatoryjny.

Tak

Jeśli jesteś zawstydzony przez dziury, które powstały w Twoich dużych kolczykach, możesz chcieć wiedzieć, czy możesz je naprawić za pomocą chirurgii plastycznej uszu. Przekłuwanie uszu jest powszechną formą modyfikacji ciała, a zabieg ten może usunąć uszkodzoną skórę, przywracając jednocześnie kształt płatków uszu. Po zagojeniu się płatków uszu, możesz ponownie nosić kolczyki.

Zabieg jest łatwy do odzyskania i nie wymaga czasu wolnego od pracy. Większość pacjentów może wrócić do swojego normalnego harmonogramu następnego dnia. Po zabiegu pacjenci powinni unikać drapania nacięć chirurgicznych. Szwy zostaną usunięte w ciągu tygodnia, a blizny będą zanikać w czasie. Zazwyczaj przez pierwsze sześć tygodni blizny są grube i czerwone, ale zanikają w ciągu kilku miesięcy. Jeśli chcesz, możesz ponownie założyć uszy sześć miesięcy po zabiegu.

Chirurgia plastyczna uszu może również skorygować dziury po dużych kolczykach, jeśli dziury zostały spowodowane przez przekłucia, które rozciągnęły płatek ucha. W niektórych przypadkach dziury mogą być naprawione poprzez wybicie otworu, który jest nieco większy niż oryginalny otwór i zszycie go. Metoda ta jest podobna do naprawy rozdarcia, ale jest znacznie mniej inwazyjna.

Chociaż procedura ta jest stosunkowo prosta, nadal może powodować pewne komplikacje. Należy wybrać chirurga plastycznego z certyfikatem, który ma doświadczenie w naprawianiu płatka ucha. Taki chirurg może odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i wykonać zabieg.

Wypełniacze skórne dodają objętości płatkom uszu

Wypełniacze skórne to produkty wstrzykiwane, które dodają objętości płatkom uszu. Zabieg ten nie jest trudny do wykonania i może zapewnić długotrwałe rezultaty. Produkty te są wstrzykiwane w określone miejsca, w których płatki uszu są cienkie lub opadają. Wypełniacz jest strategicznie umieszczany w tych miejscach, aby pomóc wzmocnić uszy i zapobiec dalszemu rozciąganiu i opadaniu.

Wypełniacze skórne są bezpieczne, gdy są podawane przez certyfikowanego, doświadczonego specjalistę od skóry. Dermatolog z udokumentowanymi sukcesami jest przyzwyczajony do wykonywania tych zabiegów i zaproponuje Ci indywidualny plan leczenia oraz jasne wytyczne dotyczące pielęgnacji po zabiegu. Jeśli rezultaty zaczną zanikać, możesz wrócić do dermatologa w celu wykonania dodatkowych zastrzyków.

Wypełniacze skórne mogą pomóc poprawić wygląd płatków uszu i przywrócić im młodzieńczy wygląd. Z wiekiem nasze płatki uszu produkują mniej kolagenu i tracą swoją elastyczność, przez co są bardziej podatne na zmarszczki i wydłużenie. Szarpanie za duże kolczyki może pogłębić ten problem. Wypełniacze skórne wykorzystują kwas hialuronowy, naturalnie występującą substancję, która może pomóc przywrócić objętość i kształt płatkom uszu, które utraciły swoją objętość.

Wypełniacze skórne mogą być również stosowane do leczenia zagnieceń na płatku ucha spowodowanych wiekiem. Zabieg może trwać do 2 lat i jest idealny zarówno dla młodszych, jak i starszych pacjentów. Pacjenci noszący kolczyki mogą również skorzystać z tych zabiegów, aby wyglądać młodziej.

Wypełniacze skórne to szybki i łatwy zabieg, który może odmłodzić płatki uszu. Zabieg jest prosty i wymaga jedynie 15 minut czasu w warunkach gabinetowych. W przeciwieństwie do wypełniaczy skórnych twarzy, odmładzanie płatków uszu za pomocą wypełniaczy skórnych jest łatwe i bezbolesne.

Małe nacięcia naprawiają rozdarte krawędzie płatka ucha

Jeśli niedawno kupiłaś parę dużych kolczyków i odkryłaś, że ich krawędzie są rozdarte, możesz poddać się naprawie tego problemu. Zabieg trwa zazwyczaj około godziny i polega na użyciu małych nacięć w celu usunięcia niewielkiego fragmentu rozdartego płatka ucha. Następnie chirurg zszywa skórę na górze, tkankę podskórną w środku oraz tylną część płatka ucha. Szwy są usuwane po około siedmiu do dziesięciu dni. Po zdjęciu szwów można ponownie przekłuć płatek ucha.

Powrót do zdrowia po zabiegu jest dość szybki i bezbolesny. Większość pacjentów może wrócić do pracy i domu bezpośrednio po zabiegu. Po zabiegu może wystąpić pewna opuchlizna, ale ustępuje ona po tygodniu lub dwóch. Proces rekonwalescencji może być również przyspieszony poprzez utrzymywanie miejsca nacięcia w czystości. Konieczne będzie również zastosowanie maści z antybiotykiem, aby zapobiec zakażeniu. Można również spodziewać się bólu po zabiegu, ale obrzęk będzie można opanować za pomocą dostępnych bez recepty środków przeciwbólowych. Po ustąpieniu obrzęku, szwy zostaną zdjęte.

Jeśli rozważasz przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego w celu naprawy krawędzi płatka ucha po dużych kolczykach, Twoim pierwszym krokiem powinna być konsultacja z certyfikowanym chirurgiem kosmetycznym. Twój chirurg oceni zakres rozdarcia i zaleci najlepszą metodę dla Twojej sytuacji. Podczas tej konsultacji lekarz wyjaśni proces i odpowie na wszelkie pytania, które możesz mieć. Sama operacja jest szybka i zajmie tylko około godziny.

Zabieg jest bardzo prosty i może być wykonany w znieczuleniu miejscowym. Chirurg wykona ostrożnie małe nacięcia na brzegach płatka ucha, jeśli to konieczne, i zszyje dwie części. Zewnętrzne nacięcia zagoją się w ciągu kilku tygodni, natomiast wewnętrzne tkanki potrzebują więcej czasu, aby się połączyć. Po zagojeniu się brzegów płatka ucha można ponownie wykonać przekłucie.

Linie nacięć zanikają po operacji naprawy płatka ucha

Po operacji naprawy płatka ucha linie nacięć znikają zazwyczaj w ciągu dwóch tygodni. Jednak siniaki i opuchlizna mogą utrzymywać się do trzech miesięcy. W okresie rekonwalescencji płatki uszu muszą być przykryte bandażem i maścią. Pacjentom zaleca się również unikanie czynności, które mogłyby uszkodzić uszy, do czasu usunięcia szwów. Pacjenci mogą ponownie założyć uszy po około ośmiu tygodniach.

Przed zabiegiem wymagane jest znieczulenie. Lekarz poda pacjentowi środek znieczulający, aby znieczulić płatek ucha. Następnie lekarz zastosuje specjalną technikę szycia zwaną „W-plastyką”, aby naprawić płatek ucha. Szwy są zakładane w układzie zygzakowatym, aby uniknąć nacięć podczas procesu gojenia. Następnie lekarz usunie szwy. W większości przypadków linie nacięcia będą prawie niewidoczne.

Zabieg naprawy płatka ucha może poprawić Twój wygląd i pewność siebie. Jest to zabieg minimalnie inwazyjny, który przywróci kształt płatków uszu. Zabieg ten może również poprawić wygląd Twojej twarzy. Jeśli masz opadające ucho, zabieg może przywrócić utraconą symetrię.

Mimo że operacja naprawy płatków uszu pozostawi trwałą bliznę, powinna być ona ledwo zauważalna. Blizna zanika z czasem i nie powinna być widoczna w ciągu sześciu miesięcy. Możesz mieć również pewne karbowanie na zagojonym płacie, ale jest to normalne. Po zabiegu możesz odczuwać pewien ból, ale powinien być on minimalny i ustępuje w ciągu następnych 24 godzin.

Czas rekonwalescencji po operacji naprawy płatka ucha jest krótki. Przez kilka dni należy spać z uniesioną głową. Następnie można wznowić aktywność. Około pięć do siedmiu dni po zabiegu powinieneś być w stanie wrócić do pracy i innych aktywności. W tym czasie należy unikać podnoszenia ciężarów i zanurzania ucha w wodzie.

Podobne tematy