Jeśli masz obolałe ucho, prawdopodobnie chcesz znaleźć środek smarujący, który złagodzi ból. Na szczęście istnieje kilka różnych opcji. Możesz użyć olejku z mięty pieprzowej, oliwy z oliwek lub zimnego kompresu. Smar może sprawić, że ból ustąpi szybciej, ponieważ wyciąga on stan zapalny i łagodzi ucho.

Stosowanie oliwy z oliwek

Stosowanie oliwy z oliwek do smarowania ucha może złagodzić ból spowodowany nagromadzeniem się woskowiny w uchu. Najlepiej podgrzać oliwę do letniej temperatury, która jest zbliżona do temperatury ciała. Aby podgrzać oliwę, umieść małą szklaną butelkę pod ciepłą wodą z kranu i delikatnie potrząśnij nią, aby rozprowadzić ciepło. Oliwa powinna być zbliżona do temperatury ciała, ponieważ zbyt gorące lub zimne płyny mogą wywoływać zawroty głowy i powodować dyskomfort. Najlepiej zaaplikować około 3-5 kropli do chorego ucha.

Oliwa z oliwek jest bezpieczna dla ucha, o ile używasz oliwy z pierwszego tłoczenia. Nie wkładaj jednak oliwy z oliwek do ucha, jeśli masz infekcję ucha lub pękniętą błonę bębenkową. Oliwa z oliwek może wprawdzie złagodzić ból, ale może spowodować podrażnienie skóry i doprowadzić do infekcji.

Ma ona właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne i antybiotykowe. Aby złagodzić ból ucha, możesz też użyć ciepłej cebuli. Obierz cebulę, podgrzej ją i wyciśnij sok. Wlej sok do ucha i pozostaw na 10 minut. Możesz powtarzać ten proces dwa lub trzy razy dziennie. Innym popularnym środkiem ajurwedyjskim jest imbir. Imbir jest doskonałym naturalnym środkiem przeciwbólowym i zawiera właściwości przeciwzapalne.

Stosowanie olejku z mięty pieprzowej

Stosowanie olejku z mięty pieprzowej na bolące ucho może złagodzić ból i stan zapalny spowodowany infekcją. Olejek z mięty pieprzowej zawiera właściwości antybakteryjne i antybiotykowe i jest przydatny przy infekcjach ucha i innych problemach układu oddechowego. Może być stosowany miejscowo lub wdychany, i można go wymieszać z olejami nośnymi, takimi jak jojoba lub oliwa z oliwek. Następnie należy delikatnie wetrzeć tę mieszankę w zewnętrzną część ucha i pozwolić jej się wchłonąć przed wytarciem.

Alternatywnie możesz umieścić wacik nasączony olejkiem eterycznym na otworze ucha. Delikatnie wciśnij wacik do kanału słuchowego, pozwalając olejkowi powoli wsiąkać do ucha. Ważne jest, aby nie wpychać wacika do ucha na siłę, gdyż może to spowodować dalszą infekcję.

Chociaż infekcje ucha są powszechne u dzieci i niemowląt, mogą dotyczyć również dorosłych. Mogą być spowodowane przez alergie, przeziębienia lub infekcje zatok. Mogą być również spowodowane płynem, który uwięziony jest za błoną bębenkową. Niezależnie od tego czy jest to infekcja ucha wewnętrznego czy zewnętrznego, może być bolesna i niekomfortowa.

Stosowanie zimnego kompresu

Istnieje wiele różnych sposobów pomocy na bolące ucho, w tym stosowanie zimnego kompresu. Zimny kompres może złagodzić ból poprzez zwiększenie krążenia krwi i pomoc w zmniejszeniu stanu zapalnego. Jednak zimne okłady mogą spowodować uszkodzenie tkanki i nie powinny być pozostawione na dotkniętym obszarze na dłużej niż 20 minut. Alternatywnie można zastosować domowej roboty kompres cieplny. Wystarczy zmoczyć ręcznik ciepłą wodą i przyłożyć go do chorego ucha na dwadzieścia minut. Stosuj naprzemiennie ciepłe i zimne okłady przez cały dzień, aby pomóc zmniejszyć ból i stan zapalny.

Jeśli odczuwasz ból ucha po przeziębieniu, możesz mieć infekcję ucha. Jest to infekcja ucha, która jest spowodowana przez bakterie. Ucho ulega zakażeniu lub zapaleniu, co powoduje wyciek płynu. Po wystąpieniu tego stanu będziesz odczuwać ból i gorączkę. Jeśli podejrzewasz, że masz infekcję ucha, udaj się do laryngologa w Los Angeles na leczenie. ENT może przepisać leki i/lub operację, aby złagodzić dyskomfort i zapobiec dalszym uszkodzeniom.

Używanie lubrykantu

Lubrykant może być świetnym rozwiązaniem na bolące ucho. Może on pomóc w utrzymaniu go w czystości, a także zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia infekcji ucha. Oliwa z oliwek jest zazwyczaj bezpieczna, ale przed jej użyciem należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie ciepłego kompresu na chore ucho jest kolejnym naturalnym sposobem leczenia. Możesz użyć ciepłej ścierki lub podgrzewanego żelowego opakowania. Ciepły kompres pomoże złagodzić ból i zmniejszyć obrzęk. Jeśli obawiasz się, że kompres cieplny może zaszkodzić Twojemu uchu, upewnij się, że dobrze go wykręcasz przed zastosowaniem.

Innym skutecznym środkiem jest zastosowanie oleju roślinnego. Olej roślinny jest świetnym środkiem smarującym i może chronić ucho przed wodą. Możesz kupić olej do uszu w drogerii lub zrobić własny w domu.

Podobne tematy