Decydując się na zabieg powiększania ust, ważne jest, aby wybrać wykwalifikowanego lekarza oraz wypełniacz, który będzie wyglądał naturalnie. Należy również wziąć pod uwagę kwestie bezpieczeństwa, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt. Czytaj dalej, aby uzyskać pomocne wskazówki dotyczące wyboru lekarza i wstrzykiwanego wypełniacza.

Uzyskanie naturalnego efektu dzięki powiększeniu ust

Jeśli jesteś zainteresowana uzyskaniem naturalnego efektu dzięki powiększeniu ust, ważne jest, aby znaleźć odpowiedniego lekarza, który wykona zabieg. Wykwalifikowany i doświadczony chirurg będzie w stanie stworzyć pełniejszą, pulchniejszą linię ust dzięki zabiegowi. Wybierając lekarza, należy zapytać go o jego kwalifikacje, certyfikaty i doświadczenie. Jeśli to możliwe, poproś o obejrzenie zdjęć przed i po jego lub jej poprzednich pacjentów. Ważne jest również, aby omówić z lekarzem wszelkie alergie i leki, które możesz przyjmować.

Po zabiegu powiększania ust należy unikać jedzenia i picia słonych i alkoholowych napojów przez kilka dni. Należy również unikać palenia papierosów i picia ze słomki. Czynności te mogą zwiększyć obrzęk po zabiegu. Twój lekarz będzie w stanie dostosować leczenie, aby zapewnić Ci najlepszy możliwy wygląd.

Najczęstszą substancją stosowaną do powiększania ust jest kwas hialuronowy, który jest naturalnie obecny w organizmie i nie powoduje reakcji alergicznych. Kwas hialuronowy może dodać objętości i nadać ustom młodzieńczy wygląd. Pacjenci mogą oczekiwać rezultatów, które utrzymują się od sześciu do 12 miesięcy.

Sam zabieg jest szybki i często może być wykonany tego samego dnia co konsultacja. Jeśli jesteś zainteresowany powiększeniem ust, pamiętaj, aby zasięgnąć porady certyfikowanego i doświadczonego chirurga kosmetycznego. Wykwalifikowany iniektor będzie w stanie podkreślić Twoje naturalne piękno i uzyskać wygląd, którego pragniesz.

Wybór wykwalifikowanego lekarza

Jeśli rozważasz operację powiększenia ust, wybór wykwalifikowanego lekarza ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia pożądanych rezultatów. Lekarz, którego wybierzesz, powinien mieć doświadczenie w powiększaniu ust i powinien być certyfikowany przez komisję. Powinien również mieć duże doświadczenie w stosowaniu zatwierdzonych przez FDA wypełniaczy. Ważne jest również, aby poprosić o obejrzenie portfolio lekarza, które powinno zawierać zdjęcia przed i po zabiegu. Ponadto, powinien on znać historię Twojego zdrowia i wszelkie stany chorobowe, które mogą stanowić ryzyko dla zabiegu.

Chociaż każdy z wykształceniem medycznym może legalnie wykonać zabieg powiększania ust, najlepiej udać się do chirurga kosmetycznego z certyfikatem. Podczas prywatnej konsultacji można omówić z lekarzem swoje cele i obawy. Ponadto, możesz obejrzeć zdjęcia przed i po, aby przekonać się, czy filozofia estetyczna lekarza pasuje do Twojej. Podczas konsultacji możesz również określić, jaki rozmiar i kształt chciałabyś mieć swoje usta. Wykwalifikowany lekarz zwróci również uwagę na szczegóły i upewni się, że rezultaty wyglądają jak najbardziej naturalnie.

Przed poddaniem się operacji powiększania ust, musisz upewnić się, że jesteś zdrowy i nie jesteś palaczem. Istnieje ryzyko związane z niektórymi rodzajami powiększania ust, w tym martwicy skóry i infekcji. Lekarz z certyfikatem zarządu może wykonać tę procedurę bezpiecznie i bez żadnych skutków ubocznych.

Wykwalifikowany lekarz nie będzie używał standardowej ilości wypełniacza dla każdego pacjenta, a oni omówią obszary wargi, na których należy się skupić. Dobry lekarz zaleci naturalne ulepszenia, które dodadzą do ogólnego wyglądu ust i sprawią, że będą one wyglądać bardziej naturalnie. Ponadto, wykwalifikowany chirurg kosmetyczny udzieli Ci porady na temat tego, jaki rozmiar i kształt są dla Ciebie najlepsze. Idealny stosunek górnej i dolnej wargi wynosi 1:1,6, co oznacza, że dolna warga powinna być 1,6 razy pełniejsza od górnej. Pozwoli to uzyskać piękne rezultaty i nadal zachować naturalny wygląd.

Wybór wypełniacza iniekcyjnego

Istnieje wiele czynników, które należy rozważyć przed wyborem wypełniacza iniekcyjnego. Celem zabiegu powiększania ust jest nadanie im objętości i naturalnego wyglądu, przy jednoczesnym zachowaniu równowagi twarzy. Najlepsze rezultaty uzyskuje się, gdy usta są proporcjonalne do reszty twarzy. Aby to osiągnąć, lekarz oceni stosunek PHI ust do pozostałych rysów twarzy.

Najpierw lekarz oczyści obszar. Oprócz oczyszczenia, lekarz może podać miejscowy środek znieczulający, który znieczuli obszar przed wstrzyknięciem. Większość wypełniaczy zawiera lidokainę, łagodny środek znieczulający, który zminimalizuje dyskomfort podczas leczenia. Podczas zabiegu lekarz ostrożnie wstrzyknie wypełniacz pod skórę w ilości, która zapewni Ci pożądany efekt.

Jeśli masz asymetryczne usta, lekarz może skorygować ten problem, wstrzykując więcej HA w odpowiednią stronę wargi. Umiarkowana ilość HA jest stosowana do kształtowania i definicji. W tym celu stosuje się 0,02-0,4 ml. W niektórych przypadkach konieczne jest dodanie granic vermillionu, aby stworzyć pożądany kształt.

Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze wypełniacza iniekcyjnego do powiększania ust jest to, jak wypełniacz czuje się na ustach. Wypełniacz powinien czuć się komfortowo na ustach i nie powodować zaczerwienienia lub obrzęku. Lekarz zapewni również łagodny środek przeciwbólowy. Po tym zabiegu należy unikać stosowania produktów do ust i unikać ćwiczeń przez co najmniej dzień lub dwa. Czas rekonwalescencji po tej procedurze może trwać do trzech dni, więc upewnij się, że zaplanujesz wystarczająco dużo czasu, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Lekarz będzie chciał również dowiedzieć się o wszelkich alergiach lub warunkach zdrowotnych, które możesz mieć. Warto upewnić się, że lekarz jest certyfikowany w zakresie chirurgii kosmetycznej. Możesz poprosić swojego lekarza o zdjęcia poprzednich pacjentów i jak się czuli z wynikami.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie

Przy powiększaniu ust należy pamiętać o bezpieczeństwie. Źle wykonany zabieg powiększenia ust może prowadzić do poważnych zagrożeń, zwłaszcza gdy zabieg jest wykonywany przez lekarza, który nie ma doświadczenia. Zapytaj swojego lekarza o szczegóły dotyczące jego wykształcenia, szkolenia i certyfikatu zarządu. Możesz również poprosić o zdjęcia przed i po ich poprzednich pacjentów, i czy są zadowoleni z wyników.

Po konsultacji ważne jest, aby przestrzegać zaleceń lekarza. Na przykład, należy unikać palenia przez dwa do trzech dni po zabiegu powiększania ust. Ponadto, należy unikać narażenia na bierne palenie. Jeśli palisz, warto poprosić przyjaciół i rodzinę, aby nie palili wokół Ciebie. Należy również unikać picia alkoholu lub leków rozrzedzających krew przez kilka dni przed wizytą. Zminimalizuje to szanse na powstanie siniaków.

Wybór autologicznego zastrzyku tłuszczu

Autologiczny zastrzyk tłuszczu w celu powiększenia ust jest doskonałą opcją dla osób poszukujących trwałego i naturalnego wyglądu. Zabieg nie jest inwazyjny, nie wymaga nacięć i nie powoduje powstawania blizn. Zapewnia również trwałe rezultaty, ponieważ tłuszcz przeniesiony do ust nie jest wyłapywany przez naturalny system pozbywania się go przez organizm. Do 65% przeniesionego tłuszczu pozostanie na miejscu po zabiegu.

Chociaż autologiczny transfer tłuszczu ma swoich krytyków, oferuje długotrwałe rezultaty i jest uważany za bezpieczną procedurę. Wymaga jednak pobrania z miejsca dawczego, takiego jak brzuszny depozyt tłuszczu. Implant kolagenowy może być natomiast wytworzony ze ścięgna nadgarstka.

Procedura jest bardziej skomplikowana niż w przypadku wypełniaczy farmaceutycznych. Po pierwsze, tłuszcz musi zostać pobrany przy użyciu technik liposukcji. Dzięki temu zwiększa się wskaźnik powodzenia zabiegu. Następnie musi zostać oczyszczony, wykształcić dopływ krwi i przetrwać w tkance miękkiej. Ponieważ niektóre komórki tłuszczowe zostaną naturalnie wchłonięte, chirurg prawdopodobnie nieco przepełni obszar, aby osiągnąć pożądane kontury i uwzględnić ryzyko wchłonięcia.

Podobne tematy