Pacjent będzie musiał wyjaśnić, co chce mieć zrobione, w tym kształt ust. Pacjent powinien również określić kolor, jaki chciałby uzyskać. Następnie specjalista nałoży wypełniacz w pożądanych miejscach.

Siniaki

Siniaki po zabiegu powiększania ust z użyciem wypełniacza 0 5 ml mogą wystąpić jako efekt uboczny. Ważne jest, aby powiadomić lekarza, jeśli bezpośrednio po zabiegu wystąpi zasinienie. Zazwyczaj zasinienie jest minimalne i można je zakryć ciemnym makijażem. Ustąpienie obrzęku i zasinienia może potrwać od czterech do pięciu dni.

Po zabiegu powiększania ust należy zadbać o czystość twarzy i stosować tabletki z arniki, aby zminimalizować możliwość wystąpienia siniaków. Zaleca się również, aby nie przyjmować leków, które rozrzedzają skórę, ponieważ mogą one zwiększyć szanse na krwawienie. Dodatkowo należy unikać spania na twarzy oraz stosowania jakichkolwiek produktów z alkoholem.

Nie należy spodziewać się drastycznych rezultatów po powiększeniu ust, ale wyniki powinny być widoczne w ciągu dwóch do czterech tygodni. Obszar ten może być również wrażliwy i obrzęknięty przez dwa do czterech tygodni po zabiegu. Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci wykonujący zabieg powiększania ust odczuwają minimalny czas przestoju. W zależności od strategii zastosowanej przez lekarza, w miejscu wstrzyknięcia mogą pojawić się siniaki, obrzęk lub tkliwość. Większość zastrzyków kosmetycznych wymaga dwóch do trzech tygodni, zanim widoczne będą pełne efekty.

Obrzęk

Jednym z głównych problemów po powiększeniu ust jest obrzęk po zabiegu. Na szczęście istnieją metody, które pozwalają zmniejszyć ryzyko wystąpienia obrzęku. Pacjenci mogą stosować okłady z lodu przez kilka minut po zabiegu, aby zminimalizować ból i zasinienie. Ponadto, muszą unikać picia gorących napojów i ćwiczeń przez 24 godziny. Sesja kontrolna powinna być zaplanowana na 15 do 30 dni po pierwszej sesji.

Pierwszym krokiem w powiększaniu ust jest wybór właściwej lokalizacji. Wstrzykiwany obszar musi być jak najmniejszy. Idealnym miejscem wstrzyknięcia powinna być granica vermillionu, ponieważ ta część wargi jest delikatna. Iniekcje powinny być wykonywane przy użyciu igły 30-gauge w sposób retrospektywny nitką liniową.

Chociaż obrzęk po powiększeniu ust przy użyciu wypełniaczy o objętości 0 5 mm jest zazwyczaj przemijający, może wystąpić. Jego przyczyną może być wstrzyknięta objętość, zastosowana technika oraz dermografizm pacjenta. Obrzęk najczęściej występuje w okolicy ust i okolicy okołoustnej. Bardzo rzadko po tym zabiegu występuje obrzęk naczynioruchowy.

Zabieg może powodować obrzęk, zasinienie i zaczerwienienie wokół miejsca wstrzyknięcia. Niektórzy pacjenci odczuwają również swędzenie po zabiegu. Obrzęk powinien ustąpić w ciągu dwóch do czterech tygodni.

Tkliwość

Istnieje wiele możliwych działań niepożądanych związanych z powiększaniem ust przy użyciu żelu do wstrzykiwania 0 5 mL. Niektóre z nich obejmują zasinienie, które może być łagodne lub zauważalne. W przypadku wystąpienia nietypowego lub znacznego zasinienia należy skontaktować się z lekarzem wykonującym zabieg. Tkliwość może utrzymywać się od czterech do dwóch tygodni.

Leki przeciwbólowe mogą pomóc w zmniejszeniu obrzęku. Można wziąć aspirynę, ibuprofen lub Tylenol, a także leki przeciwhistaminowe. Możesz również zastosować krem z arniki, aby zmniejszyć siniaki. Ponadto, pij dużo wody i jedz dużo owoców i warzyw. Przez pierwszy tydzień unikaj ostrych potraw i spania na twarzy.

Po zabiegu powiększania ust możesz spodziewać się obrzęku, tkliwości i siniaków. Reakcje te ustępują jednak zazwyczaj w ciągu kilku tygodni. Możliwe jest zwiększenie zabiegu w późniejszym terminie, ale lepiej zacząć zachowawczo. Możesz również odczuwać pewne odrętwienie w okolicy warg.

Tkliwość po powiększeniu ust przy użyciu żelu iniekcyjnego 0 5 ml jest powszechna, ale można ją zminimalizować przykładając lód lub stosując zimny kompres. Do nakładania zimnego kompresu należy używać miękkiej ściereczki, ponieważ wszystko, co lepkie, może pogorszyć obrzęk.

Ból

Jeśli rozważasz poddanie się operacji powiększania ust, powinnaś mieć świadomość, że zabieg ten nie jest pozbawiony ryzyka. Zabieg ten może spowodować obrzęk i zasinienie. Po zabiegu należy spodziewać się, że na pełne rezultaty trzeba będzie poczekać od dwóch do czterech tygodni. Aby uniknąć dyskomfortu i skutków ubocznych, warto najpierw wybrać się na mniej agresywną procedurę.

Wybór odpowiedniego lekarza do zabiegu jest ważny. Jeśli jesteś pod opieką niedoświadczonego iniektora, procedura może spowodować poważne skutki uboczne. Zapytaj swojego lekarza o jego szkolenie, wykształcenie i certyfikat zarządu. Zapytać o jego lub jej doświadczenie i poprosić, aby zobaczyć przed i po zdjęciach swoich pacjentów. Należy również omówić wszelkie alergie i przyjmowane leki.

Powiększanie ust przy użyciu 0 5 ml wiąże się z krótką procedurą, która może być wykonana w gabinecie lekarskim. Przed zabiegiem lekarz wykona najpierw liposukcję, aby usunąć tłuszcz z ust. Możesz otrzymać wcześniej znieczulenie miejscowe, które sprawi, że obszar ten będzie czuł się komfortowo. Zastrzyk blokujący nerwy, podobny do znieczulenia stosowanego u dentysty, może być również podany, aby pomóc Ci się zrelaksować i uniknąć siniaków. Można również zastosować lód na usta przed zastrzykiem, co może pomóc zminimalizować obrzęk i siniaki.

Wyniki

Jeśli rozważasz powiększenie ust, być może zastanawiasz się, jak działają zastrzyki z HA. HA jest białkowym wypełniaczem, który jest powszechnie stosowany w chirurgii kosmetycznej. Wykazano, że poprawia on wielkość ust. Ten rodzaj wypełniacza jest wstrzykiwany w pionowe linie górnej wargi, co powoduje pełniejszy, bardziej wyrazisty wygląd.

Zastrzyki są zwykle wprowadzane przez granicę vermillionu, przy użyciu igły 30-gauge. Zazwyczaj nie są one głębsze niż 2,5 mm i są wstrzykiwane bardzo powoli. Podczas zabiegu wstrzykuje się bardzo powoli mały bolus 0,05-0,1 ml HA. Zaleca się jedną do dwóch sesji, aby zobaczyć optymalne wyniki.

Po zabiegu pacjenci powinni zachować spokój. Należy unikać forsownych ćwiczeń, które mogą spowodować obrzęk. Okłady z lodu mogą również pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego. Jeśli to możliwe, pacjenci powinni unikać alkoholu i leków rozrzedzających krew. Powinni również unikać spania na twarzy. Może być również konieczne unikanie noszenia makijażu podczas rekonwalescencji po zabiegu powiększania ust.

Jeśli chciałabyś zwiększyć rozmiar swoich ust bez konieczności poddawania się operacji, zastrzyki z HA mogą być odpowiedzią dla Ciebie. HA jest skutecznym wypełniaczem, który zwiększa rozmiar ust, jednocześnie zwiększając ich objętość. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze, a niewielka dawka może zwiększyć objętość ust bez dodawania wielu widocznych obrzęków.

Efekty uboczne

Efekty uboczne powiększania ust przy użyciu wypełniaczy 0-5 ml mogą obejmować zaczerwienienie i obrzęk w okolicy ust. Niektórzy pacjenci doświadczają również zasinienia i swędzenia po zabiegu. Pacjenci powinni natychmiast powiadomić swojego chirurga, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów. Obrzęk może utrzymywać się od dwóch do czterech dni.

Opieka pozabiegowa jest konieczna, aby zapobiec infekcji i zminimalizować skutki uboczne po zabiegu powiększania ust. Wstrzykiwane wypełniacze ust są bezpieczne w użyciu i mogą być wykonywane w gabinecie lekarskim. Przed zabiegiem można zastosować miejscowy środek znieczulający, aby zminimalizować ból i dyskomfort. Zastrzyki blokujące nerwy mogą być również podane, aby zmniejszyć ból związany z procedurą. Pacjenci mogą również trzymać lód nad miejscem wstrzyknięcia, aby zminimalizować zasinienie i obrzęk.

Źle wykonany zastrzyk może zablokować naczynie krwionośne i spowodować obumarcie tkanki. Pacjenci powinni również poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych obecnie lekach lub alergiach. Źle wykonany zastrzyk może nawet doprowadzić do utraty wzroku w jednym oku. Przed poddaniem się zabiegowi powiększania ust należy koniecznie omówić z lekarzem wszelkie potencjalne skutki uboczne.

Innym częstym skutkiem ubocznym jest zasinienie wokół ust. Może to trwać przez tydzień lub dwa. Ponadto pacjenci mogą odczuwać inne wrażenia związane z wypełniaczem, co może sprawić, że uśmiechanie się będzie niekomfortowe przez pierwsze kilka dni. Twój chirurg plastyczny poinstruuje Cię, abyś nie zaciskała ust przez co najmniej dwa dni po zabiegu.

Podobne tematy