Nadtlenek wodoru jest bezpieczny do wkroczenia do kanału słuchowego. Należy jednak rozcieńczyć roztwór wodą i użyć wacika do usunięcia woskowiny. Zbyt silna mieszanka może spowodować infekcję.

Usuwanie woskowiny usznej za pomocą nadtlenku wodoru

Usuwanie woskowiny usznej za pomocą roztworu nadtlenku wodoru to bezpieczny sposób na pozbycie się uderzonej woskowiny. Nadtlenek wodoru może poluzować woskowinę, ale silny roztwór może spowodować podrażnienie ucha. Aby uniknąć podrażnień, należy zmniejszyć stężenie nadtlenku wodoru do trzech procent lub mniej.

Można również kupić dostępne bez recepty roztwory zawierające nadtlenek wodoru. Należy jednak pamiętać, że roztwory te są zazwyczaj rozcieńczone. Nie należy stosować pełnowartościowego nadtlenku wodoru, jeśli nie mamy lekarza laryngologa.

Oprócz nadtlenku wodoru możesz użyć oliwki dla niemowląt lub oleju mineralnego, aby zmiękczyć woskowinę uszną. Te naturalne składniki pomogą Ci usunąć stwardniałą woskowinę bez użycia kropli do uszu. Możesz też kupić dostępny bez recepty zestaw do usuwania woskowiny z uszu.

Rozcieńczanie nadtlenku wodoru wodą

Chociaż nadtlenek wodoru jest popularnym dostępnym bez recepty środkiem do usuwania woskowiny usznej, najlepiej jest rozcieńczyć go wodą przed zastosowaniem do ucha. Nadtlenek wodoru w pełnym stężeniu może być stosowany zewnętrznie, ale jest szkodliwy dla skóry ucha i może powodować podrażnienia.

Woskowina uszna jest naturalną substancją wytwarzaną przez kanały słuchowe, która chroni słuch i utrzymuje uszy w suchości. Łuszczy się ona jednak podczas codziennych czynności. Czyszczenie uszu nadtlenkiem wodoru usuwa nadmiar woskowiny, który mógłby spowodować uszkodzenie słuchu. Przed rozpoczęciem użyj ręcznika do rąk, aby zabezpieczyć ubranie i wyłapać roztwór.

Aby zastosować nadtlenek wodoru do ucha, zaopatrz się w małą buteleczkę, najlepiej taką, która ma 3% stężenie. Umieść strzykawkę wewnątrz ucha i nasłuchuj przez kilka sekund. Powinieneś usłyszeć skwierczący lub wyskakujący dźwięk, co jest normalne. Po około pięciu minutach roztwór zaniknie.

Używanie wacika do usuwania woskowiny usznej

Chociaż używanie wacika do czyszczenia uszu może wydawać się świetnym pomysłem, w rzeczywistości może przynieść więcej szkody niż pożytku. Waciki nie są zbyt skutecznym narzędziem do usuwania woskowiny, a wręcz mogą wepchnąć jej więcej do kanału słuchowego. Może to spowodować bolesne uderzenia i infekcje. Istnieje również ryzyko uszkodzenia delikatnych kości ucha.

Innym potencjalnym problemem związanym z używaniem wacików do czyszczenia uszu jest to, że końcówka wacika może utknąć wewnątrz ucha. Może to spowodować nagły, ostry ból, przytłumienie słuchu i dzwonienie w uszach. Warto najpierw zmiękczyć woskowinę, nakładając na nią kilka kropel olejku lub gliceryny. Następnie należy spróbować usunąć woskowinę za pomocą czystego ręcznika.

Powodowanie infekcji ucha

Wpływ nadtlenku wodoru na ucho jest nieco inny niż wpływ na resztę ciała. Nadtlenek wodoru może spowodować nagromadzenie się płynu w uchu, co może uszkodzić słuch i spowodować ból. Jeśli zauważysz takie nagromadzenie w uszach dziecka, skonsultuj się z lekarzem. Można również spróbować ponad-the-counter leki, aby pomóc dziecku zmniejszyć ból i gorączkę. W przypadku niemowląt i małych dzieci powyżej dwóch miesięcy można zastosować ibuprofen lub acetaminofen.

Typowe zapalenie ucha może być spowodowane przez alergen, bakterie lub kombinację wszystkich trzech czynników. Częściej występuje w ciepłe dni niż w zimne, a latem często dochodzi do infekcji jednego lub więcej uszu. Pływanie i inne czynności związane z wodą mogą zwiększyć szanse na infekcje ucha.

Stosowanie kropli do uszu w celu zmiękczenia woskowiny

Nadtlenek wodoru jest jednym z podstawowych składników kropli zmiękczających woskowinę. Pomaga on w tworzeniu pęcherzyków powietrza i rozpuszczaniu nagromadzonej woskowiny. Ten rodzaj roztworu zmiękczającego woskowinę uszną jest dostępny bez recepty. Należy jednak pamiętać, że może on powodować poważne problemy dla uszu, w tym infekcje.

Przed użyciem kropli do uszu w celu zmiękczenia woskowiny usznej, należy skonsultować się z dostawcą usług medycznych. Dostawca usług medycznych może pomóc Ci określić, czy Twój problem jest spowodowany blokadą w uchu. Użyje on specjalnego narzędzia do zajrzenia do wnętrza ucha, które powiększa i oświetla ucho wewnętrzne. Następnie lekarz może użyć ssania lub łyżeczki do usunięcia nadmiaru woskowiny. Woskowina zostanie następnie wypłukana za pomocą roztworu soli fizjologicznej lub ciepłej wody. Oprócz kropli do uszu, systemy usuwania woskowiny mogą zawierać inne składniki, które mogą uszkodzić delikatną skórę błony bębenkowej.

Krople do uszu mogą być bezpieczne i skuteczne dla niektórych osób. Nie ma jednak silnych badań potwierdzających ich stosowanie. Aktywne składniki kropli mogą powodować nadwrażliwość. Krople nie są zalecane dla osób, które są wrażliwe na wodę lub sól fizjologiczną. Ważne jest, aby rozważyć pełną ścieżkę terapii u pacjentów z problemem woskowiny usznej.

Podobne tematy