Istnieją różne środki do czyszczenia ucha. Są to: nadtlenek wodoru, gliceryna, soda oczyszczona i waciki. Najlepiej jest pamiętać, aby upewnić się, że używasz odpowiedniej ilości. Należy również unikać stosowania wszelkich produktów, które mają ostre chemikalia.

Nadtlenek wodoru

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wyczyścić ucho za pomocą nadtlenku wodoru, nie jesteś sam. Ten powszechnie stosowany w gospodarstwie domowym produkt jest w zasadzie bezpieczny w użyciu, ale istnieją pewne środki ostrożności, które należy podjąć przed jego zastosowaniem. Po pierwsze, powinieneś wiedzieć, że nadtlenek wodoru nie jest zalecany dla osób z infekcjami ucha lub perforacją błony bębenkowej. Ponadto, powinieneś używać tylko niewielkiej ilości.

Najlepszym sposobem czyszczenia ucha za pomocą nadtlenku wodoru jest zaaplikowanie roztworu do kanału słuchowego. Można użyć kroplomierza, aby umieścić kilka kropli roztworu w kanale słuchowym. Należy również pamiętać, aby stosować roztwór do usuwania woskowiny usznej o sile trzech procent lub mniejszej. Po zakropleniu roztworu należy pozostawić go w uchu przez co najmniej pięć minut.

Gliceryna

Jeśli masz woskowinę w kanale słuchowym, użycie naturalnego środka, takiego jak krople do uszu z gliceryną, może pomóc zmiękczyć woskowinę i ułatwić jej usunięcie. Olej mineralny, oliwka dla niemowląt i oliwa z oliwek również mogą pomóc w zmiękczeniu twardej woskowiny. Możesz również użyć produktów dostępnych bez recepty, takich jak Debrox i Murine Ear Drops, aby pozbyć się woskowiny z ucha.

Woskowina w uchu jest naturalnie tłusta i wilgotna i z czasem może stać się twarda. Ważne jest, aby utrzymywać kanał słuchowy w stanie nawilżenia, aby nie został on zablokowany. Należy pamiętać, że woskowina ma za zadanie zapobiegać blokowaniu się przewodu słuchowego. Jeśli dojdzie do zablokowania ucha, możesz doświadczyć uczucia pełności, pogorszenia słuchu i bólu ucha. Jeśli te objawy utrzymują się, możesz mieć infekcję ucha, która wymaga pomocy medycznej.

Soda oczyszczona

Do oczyszczania uszu z woskowiny można użyć roztworu sody oczyszczonej. Jednym ze sposobów jest rozpuszczenie pół łyżeczki w dwóch uncjach wody. Po tym, można użyć butelki z kroplomierzem, aby wlać roztwór do ucha. Pozostaw go w nim na co najmniej 10 minut. Po tym czasie przepłucz ucho ciepłą wodą, najlepiej za pomocą gumowej strzykawki. Pomoże to woskowinie przesunąć się w kierunku otworu ucha.

Innym sposobem na oczyszczenie ucha jest zmieszanie równych części wody utlenionej i wody. Następnie należy użyć zakraplacza do ucha, aby wycisnąć roztwór do ucha. Pomoże to rozpuścić woskowinę i pomoże zapobiec jej gromadzeniu się w przyszłości.

Pączki bawełniane

Pączki bawełniane mają doskonały kształt do czyszczenia ucha, ale mogą być szkodliwe. Mogą one podrażniać przewód słuchowy i błonę bębenkową oraz wpychać woskowinę do ucha. Może to prowadzić do infekcji i zablokowania ucha. Jeśli zauważysz, że Twój przewód słuchowy jest zablokowany, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub specjalistą od słuchu. Ucho wewnętrzne jest delikatną strukturą. Używanie wacików do jego czyszczenia może spowodować komplikacje, takie jak pęknięcie błony bębenkowej.

Chociaż patyczki kosmetyczne są powszechnie używane do czyszczenia ucha, nie zostały one pierwotnie zaprojektowane do tego celu. W rzeczywistości producenci wacików specjalnie ostrzegają przed czyszczeniem nimi uszu. Historia kobiety, która była bliska śmierci po wyczyszczeniu ucha wacikiem, stała się viralem. Kobieta, o imieniu Jasmine, cierpiała na infekcję bakteryjną i w ciągu pięciu lat stopniowo traciła słuch. W końcu musiała poddać się operacji.

Oil

Jeśli cierpisz z powodu woskowiny w uszach, istnieje wiele domowych środków, które możesz zastosować. Możesz również podgrzać oliwę z oliwek w mikrofalówce i użyć wacika do przetarcia jej wewnątrz ucha. Zmiękczy to woskowinę i ułatwi jej usunięcie. Oliwa z oliwek ma również właściwości bakteriobójcze. Możesz również użyć ząbków czosnku do czyszczenia uszu. Upewnij się, że pozwolisz ząbkom czosnku ostygnąć przed użyciem.

Jeśli nie jesteś pewien, jak wyczyścić ucho, spróbuj użyć kroplomierza do naniesienia do kanału słuchowego wody utlenionej, oliwki dla dzieci lub oleju mineralnego. Nie używaj patyczków higienicznych ani szpilek, ponieważ mogą one pogorszyć stan ucha. Nie używaj również świec do uszu, ponieważ mogą one uszkodzić kanał słuchowy lub go przebić.

Olej kokosowy

Olej kokosowy do czyszczenia ucha za pomocą domowych zabiegów to świetny sposób na leczenie infekcji ucha. Jego właściwości antybakteryjne działają, aby usunąć bakterie i zapobiec przyszłym infekcjom. Często bakterie znajdujące się w uchu mogą również powodować infekcję, która może być bolesna, a nawet powodować tymczasową utratę słuchu. Jednak niektóre infekcje ucha są spowodowane przez inne warunki medyczne i powinny być leczone przez lekarza.

Olej kokosowy może pomóc usunąć nadmiar woskowiny z ucha, ale tylko wtedy, gdy używasz go prawidłowo. Musisz użyć ciepłej wody, która jest czysta i filtrowana. Wlej kilka kropli oleju do ucha za pomocą strzykawki do oczu. Nie używaj strzykawki bezpośrednio do kanału słuchowego; zamiast tego delikatnie pocieraj skórę przed uchem w pobliżu szczęki. Nie należy wstawać bezpośrednio po zastosowaniu oleju kokosowego. Olej może wypłynąć z ucha podczas wstawania.

Podobne tematy