Do uszu może dostać się robak lub owad, ale powinieneś wiedzieć, że większość z nich nie robi krzywdy. Jednym z przykładów może być świnka, która jest pasożytniczą larwą owada, która żywi się mięsem swojego żywiciela. Jednak niektóre rodzaje owadów mogą być niebezpieczne i są rzeczy, które powinieneś zrobić, aby ich uniknąć.

Symptomy

Pająki dostające się do uszu mogą być prawdziwym problemem. Niektórzy ludzie mogą doświadczyć swędzącego, wyskakującego dźwięku w uszach, podczas gdy inni mogą poczuć pełzającego pająka w uchu. W niektórych przypadkach pająk może nie być w stanie opuścić ucha i może spowodować trwałe uszkodzenia. Na szczęście istnieją sposoby radzenia sobie z pająkami w uchu.

Objawy dostania się pająków do ucha mogą być dość poważne, od bólu mięśni po trudności z oddychaniem. Choć większość pająków nie jest agresywna, to w przypadku uwięzienia mogą ugryźć. Na szczęście pająki te zwykle nie są w sieci, gdy gryzą, ale w miarę możliwości należy unikać dotykania ich, gdy są w uchu.

Pająki w uszach mogą być trudne do usunięcia, ale możesz spróbować kilku naturalnych środków, aby pozbyć się infestacji. Jednym ze skutecznych zabiegów jest płukanie ucha ciepłym olejem. Możesz użyć oleju mineralnego, oliwy z oliwek lub olejku dla niemowląt – ta część artykułu została przygotowana przez redakcję serwisu . Możesz również użyć pęsety, aby usunąć pająka z ucha. Inną opcją jest użycie gumowej strzykawki do ucha i ciepłej wody.

Sposoby, w jakie dostają się do

Pająki nie są jedynymi stworzeniami, które mogą dostać się do uszu. Istnieje szereg innych latających owadów, w tym ćmy i karaluchy. Jeśli zostaną one uwięzione w uchu, mogą drapać w błonę bębenkową, dopóki nie zostaną uwolnione.

Pająki mogą używać swoich pajęczyn, aby dostroić się do dźwięków, ale mogą również używać swoich włosków czuciowych, aby je wykryć. Włoski czuciowe pająków są bardzo cienkie i delikatne, a napędzają je siły działające w powietrzu. Ponieważ powietrze jest płynne w bardzo małych skalach, pająki odbierają sygnały dźwiękowe poprzez wykrywanie ruchu powietrza w przód i w tył. Oznacza to, że różne gatunki pająków różnie słyszą ten sam dźwięk.

Pewien mężczyzna z prowincji Jiangsu w Chinach zgłosił, że w jego uchu żyje duży pająk. Lekarze nie mogli znaleźć pająka za pomocą standardowego sprzętu i próbowali złapać go pęsetą. W końcu zdecydowali się wypłukać pająka z ucha, używając roztworu, który zawierał krople do ucha. Na szczęście pająk uciekł, a mężczyźnie udało się uratować uszy.

Komplikacje związane z usunięciem robaka z ucha

Jeśli podejrzewasz, że pająk lub owad zagrzebał się w Twoim uchu, powinieneś od razu udać się do lekarza. Zapobiegnie to możliwości wystąpienia infekcji i zmniejszy ryzyko uszkodzenia ucha. Należy jednak pamiętać, że zabieg usuwania pluskiew z ucha nie jest pozbawiony ryzyka. Źle przeprowadzony zabieg może doprowadzić do zakażenia i uszkodzenia przewodu słuchowego zewnętrznego.

Na szczęście dostanie się pająka lub pluskwy do ucha nie jest zbyt częste. Zdarza się jednak, że owad może dostać się do ucha przypadkowo. Kiedy to się stanie, albo zginie wewnątrz, albo będzie próbował przedostać się na zewnątrz. Tak czy inaczej, proces ten może być bolesny i drażniący, a także może prowadzić do dalszych komplikacji.

Na szczęście usunięcie pająka lub owada z ucha jest zazwyczaj łatwe i bezbolesne, jeśli zostanie wykonane prawidłowo. Pierwszym krokiem jest zachowanie spokoju i unikanie wzburzenia. Zbytnie zdenerwowanie może pogorszyć sytuację. Aby usunąć owada, należy przechylić głowę na stronę, na którą wpływa robak i delikatnie wytrząsnąć go głową. Musisz uważać, aby nie zgnieść owada ręką lub wcisnąć go dalej do kanału słuchowego, co może spowodować więcej szkód. Kiedy już uda się usunąć owada, można przepłukać ucho.

Jak zapobiec ich dostaniu się do

Jeśli kiedykolwiek pająk wpełzł Ci do ucha, wiesz, że to może być przerażające! Taka sytuacja przydarzyła się ludziom na całym świecie, od mieszkańców Chin po mieszkańców Indii. Zdarzyła się nawet dziewięcioletniemu chłopcu w Oregonie. Ale zanim zwariujesz, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec ponownemu wpełznięciu pająka do twojego ucha. Przede wszystkim upewnij się, że wyłączyłeś wszelkie światła w swoim pokoju. Możesz również świecić latarką do ucha. To prawdopodobnie sprawi, że pająk wypełznie i odejdzie. Możesz również zastosować oliwę z oliwek na obszar, aby usunąć pająka, ale bądź ostrożny, ponieważ może to spowodować pewien dyskomfort. Jeśli nie możesz pozbyć się pająka samodzielnie, możesz również wezwać specjalistę od ucha, nosa i gardła.

Oprócz pająków, innym zagrożeniem dla Twojego ucha są muchy. Podczas gdy większość much nie wyrządzi Ci krzywdy, gdy dostaną się do ucha, są takie, które mogą być szkodliwe. Jednym z rodzajów jest larwa ślimaka, która żywi się mięsem swojego żywiciela.

Podobne tematy